Доступність посилання

12 Грудень 2017, Київ 15:05

Київ – Відставка Арсенія Яценюка з посади спікера Верховної Ради, довго очікувана і багато коментована, нарешті відбулася. Відбулася, коли про можливість зміни керівництва парламенту вже майже забули. Однак саме сьогоднішнє голосування у парламенті відкриває перед українською політичною елітою безліч варіантів.

Якщо Партії регіонів вдасться провести на посаду спікера власного представника, Олександра Лавриновича, це означатиме безпрецедентний розділ влади в Україні між трьома головними політичними групами.

Ба, більше, навіть якщо панові Лавриновичу не вдасться очолити парламент, фактично саме він буде керувати його роботою як легітимний перший заступник спікера.

І це влаштовуватиме Президента, який за таких обставин залишиться єдиною «нетимчасовою» постаттю в українській владі – втім, ненадовго.

Якщо «регіоналів» і БЮТ також влаштовуватиме така ситуація, вони можуть протягти її аж до наступного року, коли вже Президент Віктор Ющенко сприйматиметься як політик, що ось-ось залишить свою резиденцію.

І тоді можна буде домовлятися про одночасне проведення президентських і парламентських виборів, при цьому головні претенденти будуть мати свою частину адміністративного ресурсу.

Якщо ж Партія регіонів вирішить, що влади тільки в парламенті їй недостатньо, що перед президентськими перегонами потрібний ще й уряд, тоді варто очікувати подальшої боротьби за дострокове голосування вже у найближчі місяці.

Проте навряд чи такі вибори відбудуться без домовленості між трьома головними політичними силами.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG