Доступність посилання

ТОП новини

Причини та наслідки відставки спікера, вшанування пам'яті загиблих у Батурині (Огляд преси)


Київ – У парламенті створена антипрем’єрська коаліція, стверджує «Газета 24». Десять вирішальних депутатських голосів партії «Єдиний центр», контрольованої, на думку газетярів, Секретаріатом Президента, не лише поховали політичну долю спікера Арсенія Яценюка. Вони поховали будь-яку надію на відродження демократичної коаліції і позбавили прем’єра хоч якоїсь парламентської підтримки. Без неї Юлії Тимошенко буде важко стартувати на президентських виборах з позиції рятівника країни від економічної кризи. Рятувати країну, як зазначає далі видання, буде новий технічний прем’єр і нова коаліція. Звісно ж, під керівництвом Президента. Про це стверджується в статті «Страх жінки».

Арсенія Яценюка було відкликано з посади голови Верховної Ради через збіг інтересів різних політичних сил, переконаний експерт «Газети по-українськи». На його думку, «посада спікера стала об`єктом політичної гри, яка має зруйнувати можливість відновлення союзу між БЮТ і «НУ-НС». Ситуація знову поверне актуальність дострокових парламентських виборів, а можливо, стане передумовою створення нової парламентської коаліції. Інше питання — формальної чи не формальної, заявив експерт.

Всі політики використовують зброю «масового ураження» під назвою політтехнології, наголошує «Нова газета». Більшість людей вважають, що їх використовують лише напередодні виборів. Це не так – технологи працюють постійно і присутні в кожному рішенні політичної сили або ж окремого політика. Про те, які ж політтехнології сьогодні найпопулярніші і найдієвіші, і чим не нехтують представники влади, щоб її зберегти, розповідається в публікації «Політики використовують демонів і тести на вагітність».

Про Батурин, столицю Гетьманщини за Івана Самойловича, Дем’яна Многогрішного, Івана Мазепи й Кирила Розумовського, який став символом протесту українців проти царського ярма, розповідає газета «Україна молода». І царизм, і радянська влада наклали суворе табу на спогади про події в Батурині та вшанування пам’яті загиблих. Будь-які дослідження, пов’язані з іменем Івана Мазепи та з Батурином, були неможливі. На три століття гетьманська столиця канула у небуття. Про трьохсоті роковини від дня загибелі 15 тисяч мешканців непокірної столиці розповідається в статті «Голгофа Батурина».

Скандинавки найбільш урівнені з чоловіками в правах жінки у світі. Про це засвідчили результати щорічного Глобального рейтингу гендерної рівності. Норвегія, Фінляндія і Швеція посідають у рейтингу перші три місця. Україна в середині рейтингу – 62 зі 130. Докладніше про гендерні проблеми і успіхи розповідається в статті в «Китаянки рівноправніші від українок», яку друкує газета «Сегодня».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG