Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина домагатиметься від України повернення 87 картин


Берлін – Німеччина домагатиметься повернення з України трофейних творів мистецтва, які зберігаються в Сімферополі. Про це повідомили в зовнішньополітичному відомстві в Берліні. Йдеться про 87 картин із Музею Зюрмондта-Людвіґа в західнонімецькому місті Ахен.

Віднайдення картин, які зникли під час Другої світової війни, стала для Німеччини справжньою сенсацією. «Це просто неймовірно. В цьому навіть сумніватися не доводиться. Там можна побачити картини з нашого музею, про які ми навіть вже й не знали, чи вони взагалі ще існують», – сказав в інтерв’ю Другому каналові німецького телебачення (ZDF) експерт ахенського Музею Зюрмондта-Людвіґа Гайнріх Беккер.

Під час Другої світової війни німці самі вивезли роботи з західнонімецького Ахена на зберігання в східнонімецьке місто Майсен. У 1945 році частина робіт безслідно зникла.

І от тепер у Сімферополі знайдені 87 картин. Якщо їхня достовірність підтвердиться, тоді можна говорити, що вдалося розшукати третину зниклих з ахенського музею робіт.

Не менш сенсаційним було й саме їхнє відкриття. Знайшли їх не експерти, які роками полюють за трофейним мистецтвом, прочісуючи музейні зали та виставкові павільйони в усьому світі, а звичайнісінькі німецькі туристи, які вирішили провести свою відпустку в Криму.

Вони завітали на виставку, влаштовану сімферопольським музеєм, і там несподівано для себе наштовхнулися на ці роботи. Організатори виставки самі на інформаційному стенді пояснили походження картин, які було заборонено показувати впродовж 60 років.

Переговори будуть непрості

Починаючи від 1993 року, Німеччина веде переговори з Україною про повернення трофейного мистецтва. Але про знайдені зараз у Сімферополі картини досі мова взагалі не йшла. Тепер Берлін хоче повернути ці роботи в Ахен.

Але чи легко це буде зробити? Німецькі видання цитують представника берлінського міністерства закордонних справ Єнса Пльотнера, який не виключає, що слід налаштовуватися на складний процес.

За його словами, це дуже чутлива тема, яка має емоційне забарвлення для української сторони. Адже не можна забувати, наголосив представник міністерства в Берліні, що за часів Другої світової війни велика частина Радянського Союзу, в тому числі й Україна, безпосередньо потерпали від німецької окупації і самі втратили чимало культурних цінностей.

І все ж таки право на повернення вивезених картин їхньому законному власникові ніхто не скасовував. Німеччина планує направити до Сімферополя спеціалістів, які мають провести експертизу картин і визначити, чи потребують вони реставрування.

(Берлін – Прага – Київ)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG