Доступність посилання

ТОП новини

Польському Інституту в Києві минуло 10 років


Київ – У столиці та інших містах України завершилися заходи по відзначенню 10-ліття діяльності Польського Інституту у Києві. Заключний з цієї нагоди концерт приурочили також 90-ій річниці Незалежності Республіки Польща.

Упродовж місяця в столиці та різних містах України відбувалися художні виставки, концерти, театральні вистави, презентації нових польських видань, зустрічі з польськими письменниками і фахівцями в галузі мистецтва. Вони були присвячені 10-річчю створення в Україні Польського Інституту. Завершилися ювілейні заходи концертом у Національній філармонії одного з кращих польських джазових музикантів Лєшека Можджера. Концерт всесвітньо відомого джазового піаніста був приурочений і святкуванню 90-ої річниці Незалежності Республіки Польща.
Шкода, що Україна не має такого Інституту української культури в Польщі – Посол Яцек Ключковський


Директор Польського Інституту Єжи Онух поділився з кореспондентом Радіо-Свобода майбутніми планами діяльності Інституту. Зокрема, у галузі музики, за його словами, буде продовжено конкурс для композиторської молоді України. Планується турне по п’яти містах України, в яких польський оркестр «Ювентас» гратиме саме твори молодих українських композиторів.

«Мене цікавлять такі проекти, в яких задіяні і українці і поляки одночасно. Тобто щоб це не був просто імпорт польського продукту, а справді можна було б нав’язувати стосунки, відносини», – каже директор Польського Інституту.

Єжи Онух обіцяв також запрошувати до Польщі якомога більше українських фахівців, спеціалістів для зустрічей з польськими колегами та вивчення польського досвіду.

Високо оцінюючи діяльність Інституту, Посол Польщі в Україні, Яцек Ключковський відзначив: «Коли ми дивимося на 10 років діяльності Польського інституту в Києві, ми відчуваємо близькість наших культур, але шкода, що Україна не має такого Інституту української культури в Польщі».

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG