Доступність посилання

ТОП новини

У Києві розчаровані відмовою Медведєва – посол


Київ розчарований відмовою Президента Росії Дмитра Медведєва взяти участь у заходах, присвячених 75-м роковинам Голодомору в Україні.

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії, перший заступник Секретаря національної безпеки і оборони України Костянтин Грищенко в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

«Звичайно, розчарування відчувається в Києві. Хотілося б, щоб у цей день ми були разом і разом віддати належну пам’ять мільйонам українців і людям інших національностей, які стали жертвами сталінського терору, від котрого страждали не тільки в Україні, але й в інших регіонах колишнього Радянського Союзу», – сказав Костянтин Грищенко.

На його думку, якийсь конкретний крок може ускладнити відносини двох країн, оскільки вони знаходяться і так у дуже складній фазі.

У той же час посол зазначив, що втішає те, що в Росії стали замислюватися, що жертви Голодомору заслуговують не просто на згадку, а на серйозні дослідження і увічнення їхньої пам`яті незалежно від політичної складової.

«Доти, доки цю тему не підняла Україна, про це ніхто не говорив тут (у Росії) та інших пострадянських країнах, а якщо говорили, то побіжно, а мільйони людей заслуговують на те, щоб до них ставилися з повагою», – упевнений посол.

Костянтин Грищенко наголосив, що голод, від якого страждали жителі багатьох регіонів, був через політику тоталітарної влади. За його словами, ці події в українців аж ніяк не асоціюються ні з нинішньою Росією, ні з росіянами.

Посол зазначив, що народи України і Росії повинні об`єднатися в пам`яті про жертви голоду, щоб не допустити повторення таких подій у майбутньому.

«У цьому весь сенс», – наголосив Костянтин Грищенко.

14 листопада Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що в Україні голод початку 1930 років використовується для досягнення скороминучих кон’юнктурних політичних цілей, і відмовився взяти участь у заходах із нагоди 75-ї річниці Голодомору, що відзначається в Україні.
XS
SM
MD
LG