Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: Україна уникне ціни на газ у 400 доларів, сплативши борг


«Газпром» пообіцяв «докласти всіх зусиль», щоб не допустити відключення газу Україні як крайнього заходу боротьби з неплатежами, але при цьому назвав виплату боргу єдиним шансом уникнути зростання ціни за газ понад 400 доларів у наступному році.

Про це заявив офіційний представник російського газового монополіста Сергій Купріянов, повідомляє Reuters.

За його словами, борг формується із приблизно 430 мільйонів доларів за постачання у вересні, близько 800 мільйонів – у жовтні, штрафу за невчасну оплату – близько 340 мільйонів доларів і поточної заборгованості за постачання в листопаді – близько 840 мільйонів доларів.

Купріянов нагадав, що однією з умов підписаного в жовтні Меморандуму є погашення боргу, інакше вже з 1 січня 2009 року Україна почне отримувати газ за ринковими цінами.

Представник «Газпрому» заявив, що сторони спробують врахувати досвід попередніх років і «докладуть усіх зусиль», щоб уникнути відімкнення газу.

Президент Росії Дмитро Медведєв доручив «Газпрому» стягти з України 2,4 мільярда доларів боргу за газ. Погашення заборгованості стало однією з умов переходу на прямі постачання газу і поступовий, протягом трьох років, перехід на ринкове ціноутворення.

Вчора «Газпром» і «Нафтогаз України» домовилися, що до 1 грудня українська сторона погасить борг за газ, поставлений у вересні, і частину боргу за жовтень, після чого сторони продовжать переговори.

XS
SM
MD
LG