Доступність посилання

ТОП новини

«Електронна школа». Запровадження системи інтернет-щоденника для школярів


В окремих школах Одеси та Вінниці запровадили систему електронних щоденників. Через Інтернет або sms-повідомлення на мобільний телефон батьки можуть дізнатися про оцінки учнів і про те, як діти відвідують школу. Крім цього, за словами авторів експерименту, школярі отримали можливість спілкуватися зі вчителями на інтернет-форумах, а вчителі в електронному вигляді можуть давати завдання конкретному учневі і дивитись, у який термін і наскільки успішно ці завдання виконуються. Чи виправдала себе ця система в одеських школах? Як ставляться до такого експерименту батьки учнів?

Інтернет-нововведення в Одесі

Освітяни Одеси вже третій рік працюють над запровадженням системи електронного щоденника у загальноосвітніх школах. Від початку цього навчального року до експерименту долучилися ще шість міських шкіл, а всього програма електронного оцінювання учнів існує у шістнадцяти навчальних закладах.

Упродовж найближчих шести місяців управління освіти міської ради планує покрити програмою «Електронний щоденник» всі школи Одеси. Про це повідомив заступник начальника міського управління освіти Ігор Перлов.

Освітяни Одеси працюють над перспективою повноцінного впровадження системи «Електронний щоденник» уже третій рік. За цей час були опрацьовані різні варіанти надання послуг, розроблена необхідна платформа.

Батьки мають можливість одержувати інформацію на інтернет-сторінці, у вигляді sms-повідомлень на мобільний телефон або електронну адресу. Вже працює міжнародний інформаційно-освітній портал, на якому є розділ, присвячений саме «Електронному щоденнику». Отримавши пароль та логін, батьки можуть увійти на вищезгаданий портал і ознайомитися з оцінками лише своєї дитини. «Є кілька проблем, які розв’язує ця система. По-перше, батьки мають можливість постійно моніторити дитину, отримувати оцінки, інформацію про те, як дитина відвідує заняття, які шкільні заходи проходять. Тобто, батьки будуть у курсі шкільних справ і справ своєї дитини у школі. Для них не буде несподіванкою, що дитина навчається не так, як вона розповідає», - каже заступник міського управління освіти Ігор Перлов.

Майбутнє за «Електронним щоденником». Це доводить подібний досвід країн Європейського Союзу та Росії, переконані в міському управлінні освіти. Самі ж батьки школярів з Одеси обережні у своєї прогнозах щодо роботи програми, але переконані, що вона потрібна.

Освіта в Інтернеті – це не лише завантаження чужих рефератів

У Сполучених Штатах адміністрація навчальних закладів вже давно активно використовує Інтернет не лише для того, щоб інформувати батьків про оцінки їхніх дітей, або про те, як вони відвідують заняття. Електронний щоденник — це перш за все форма спілкування між учнями, батьками і вчителями, розповідає кореспондент Радіо Свобода у Сполучених Штатах Юрій Дулерайн.

«Родина завжди може дізнатися останні новини. Школа розсилає батькам електронною поштою повідомлення про батьківські збори, фестивалі абощо. Така практика не є чимось винятковим. Якщо дитина хвора і не відвідує школу, то вчитель може надіслати їй домашнє завдання».

Сергій Дятленко, головний спеціаліст департменту Міністерства освіти, також вважає, що система електронного щоденника створена не стільки для контролю з боку батьків за своїми дітьми, скільки для спілкування батьків, учнів і вчителів. Дятленко запевняє, що робота «Щоденника» не має обмежуватися лише виставленням оцінок. Нововведення має слугувати повноцінному спілкуванню адміністрації школи з родинами учнів. «Це має бути жива, сучасна сторінка, яка допоможе зв’язати школу, дітей і батьків в один трикутник», - говорить він.

Ідею дистанційного навчання вирішили втілити і у навчальних закладах Вінниці. Співробітники лабораторії інформаційних та комунікаційних технологій, яка функціонує в одній із вінницьких гімназій, розробили навчальний комплекс, який дозволяє проводити уроки не лише в класах, але й через Інтернет. Вчитель розміщує матеріал уроку в електронному вигляді, а дитина, яка пропустила занняття, може з ним ознайомитися, розповідає завідувач лабораторії Юрій Пасіхов. «Функції, які виконує заклад освіти, ми вирішили перенести на рейки сучасних інформаційних технологій. Вчителі в інтернеті можуть вести свої курси з графікою, анімацією, відео, можуть створювати свої тести. Ми вже маємо майже 800 уроків з різних навчальних дисциплін».

Заслужений вчитель України запевняє, що найновіші технологічні можливості просто необхідно використовувати для розвитку освіти.


Як Ви поставитеся до електронних щоденників у школах?
Лідія Анатоліївна, науковий співробітник: Я думаю, це було б хороше нововведення. Адже в школярів стільки різних «фішок» для батьків, щоб приховати погані оцінки. А з іншого боку, це якась недовіра до своєї дитини...
Олег, менеджер: Це було б чудово. Я завжди знатиму про стан навчання мого сина.
Ірина, викладачка: Це добре для молодших школярів. А для старших – це, на мою думку, порушення їхніх прав. Тож треба встановити віковий ценз.
Олександр, докторант: Як до будь-якої електроніки не дуже позитивно ставлюся, бо це є контроль над особистістю.
Світлана, військовослужбовець: Я позитивно ставлюся до такого. Довіра довірою, але ж контроль теж потрібен.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

XS
SM
MD
LG