Доступність посилання

ТОП новини

Рівняни обрали міським головою Володимира Хомка


Рівне – Лідером виборчих перегонів у Рівному на виборах міського голови став директор Рівнеоблводоканалу Володимир Хомко. Хоча часті вибори набридли рівненському електоратові (явка на дільниці сягнула лише 40 відсотків), рівняни ще раз довели своє прагнення бачити міським головою господарника.

За результатами зі 106-и дільниць (станом на 9 ранку не пораховані ще сім дільниць), Володимир Хомко набрав 32,4 відсотка голосів рівнян, які взяли участь у виборах. Лідер має серйозний відрив з другим претендентом за результатами виборів — Василем Червонієм (керівник обласної організації УНП), який набрав близько 16 відсотків, та третім — заступником міського голови Світланою Богатирчук-Кривко (близько 14 відсотків). Місця цих кандидатів практично збіглись із підсумками учорашніх екзит-полів.

Володимир Хомко, очоливши «Рівнеоблкодоканал» у 2005 році, вивів підприємство з кризи неплатежів і посприяв цілодобовій подачі води рівнянам. Нині підприємство активно впроваджує нові технології і визнане кращим в Україні серед інших підприємств свого профілю. Хомко був конкурентом на виборах міського голови 2006 року нині покійному Вікторові Чайці, однак згодом успішно співпрацював з міським головою, очолюючи водне господарство міста.

Безпартійного Володимир Хомка офіційно підтримали рівненська НСНУ та місцевий осередок «Народної самооборони». Його основні конкуренти Василь Червоній та Світлана Богатирчук-Кривко належать до Української народної партії та Блоку Литвина. За нині безпартійного Миколу Сороку агітували Партія регіонів та соціалісти. Цікаво, що перемогу Микола Сорока здобув лише на одній дільниці: в студентському містечку Національного університету водогосподарства і природокористування – саме там, де вчора виявили людей, які намагалися фальсифікувати вибори способом «карусель».

Порушення суттєво не вплинули на результат

Наймасовіше порушення пов’язане з поспішністю роботи дільничних комісій, які розтиражували помилки в бюлетенях на кількох дільницях.

29 листопада Рівненський міський суд задовольнив позов одного з кандидатів, пана Харченка, через незаконне фінансування передвиборної агітації готівкою в одній з газет кандидатом Куковським . Куковського зняли в останній момент, у бюлетенях навпроти його прізвища за ніч потрібно було проштампувати «вибув». На деяких дільницях «перестарались» – проставили штампи навпроти прізвища «Харченко». Станом на вчорашній вечір таких зіпсованих бюлетенів, було близько двох з половиною тисяч. Окрім того, через зміни у списках 10 дільниць відкрилися невчасно. Однак уранці рівняни не поспішали до дільниць.

Розрив між Володимиром Хомком та найближчим до нього Василем Червонієм становить 17 відсотків – це близько 19 тисяч голосів. У такому випадку похибка у кілька тисяч голосів не вирішує результату виборів. Окрім того, всі охочі мали можливість проголосувати. Хоча не виключено, що вибори оскаржуватимуть аутсайдери.

Ложка дьогтю

А от скандал, пов’язаний зі спробою фальсифікації виборів, пов’язують також з однією зі служб радіотаксі. На трьох дільницях водії намагалися підкупити виборців. Інші випадки порушення виборчих прав були поодинокими. Одна з жінок, яка хотіла зайти в кабінку разом зі своєю матір’ю, коли їй не дали цього зробити, демонстративно порвала бюлетень своєї матері.

Як зауважив голова Рівненської обласної громадської організації Комітету виборців України Олексій Горецький, якщо всі зібрані факти складати до одного знаменника, це відповідно може стати тим показником, який може змінити результати голосування під час судових оскаржень.

А ось голова тервиборчкому Михайло Банацький переконаний: результат виборів уже нічого не змінить. Навіть той факт, що вони профінансовані лише наполовину (кошти і бюлетені прийшли буквально в останній передвиборний день, без заробітної плати членам комісій). Розплатитися з членами виборчих комісій уряд обіцяє завтра.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG