Доступність посилання

ТОП новини

НАТО: Україна потребує значних реформ для вступу в Альянс


Прихильники НАТО у Севастополі 22 серпня 2008 р.

НАТО підтвердить свою прихильність рішенню Бухарестського самiту, а також заявить про подальшу пiдтримку зусиль України у сферi проведення необхiдних реформ для досягнення стандартiв Альянсу.

Це «двi речі», яких очiкують цього тижня в Брюсселi пiд час засiдання комiсiї Україна-НАТО на рiвнi мiнiстрiв закордонних справ, повiдомив напередоднi засiдання офiцiйний представник альянсу Джеймс Аппатурай.

«Нiхто не вважав (у НАТО), що цi країни (Україна i Грузія) готовi до повного членства в НАТО завтра. Вони обидвi потребують значних реформ, рiзних для обох країн, щоб досягти стандартiв НАТО. Це потребуватиме часу. З практичної позицiї ми продовжимо надавати нашу пiдтримку стосовно просування реформ для досягнення стандартiв НАТО», – повідомив представник Альянсу.

Щодо обов’язковості отримання Плану дій для подальшого членства в Пiвнiчноатлантичному альянсi, Аппатурай нагадав, що цей механiзм стартував у 1999 роцi: «Пiсля цього всi країни, якi приєднувалися до НАТО, проходили через ПДЧ».

Засiдання комiсiї Україна-НАТО, як i засiдання комiсiї НАТО-Грузiя, вiдбудеться 3 грудня в першiй половинi дня.
На цю зустріч у Брюссель приїде міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Ющенко: Невдоволення третіх країн не має бути вказівкою для НАТО

Президент Віктор Ющенко закликає країни-члени НАТО не піддаватися зовнішньому впливу при формуванні своєї думки про Україну.

Про це йдеться у статті Ющенка, опублікованій у газеті International Herald Tribune, повідомляє прес-служба Глави держави.

Президент зазначає, що Україна продовжує активні дипломатичні консультації з усіма партнерами в Альянсі й бачить, що деякі держави-члени НАТО ще сумніваються в доцільності членства України й навіть у можливості отримання нею Плану дій щодо членства.

«Хотів би порадити не формувати думку про Україну на основі стереотипів минулого, а тим більше під впливом зовнішнього тиску», – заявляє Ющенко.

За його словами, невдоволення третіх країн не може стати вказівкою для Альянсу відмовитися від прийняття України, а позиція Росії з розширення НАТО давно відома й сформувалася не сьогодні.

«Ми пам'ятаємо про першу й другу хвилі розширення НАТО в 1999 й 2004 – тоді також звучали розмови на підвищених тонах і заклики «не втручатися в сферу російських інтересів», але вони не перешкодили Альянсу поповнитися новими членами», – зазначає Глава української держави.

При цьому Президент зазначив, що НАТО зацікавлене в Україні, яка вже пройшла значний шлях з реформування й наближення до стандартів Альянсу.

Віктор Ющенко раніше наголошував, що Україна зробила все від неї залежне для приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО в грудні.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG