Доступність посилання

ТОП новини

Благодійний аукціон для дітей-інвалідів в Івано-Франківську


Івано-Франківськ – У Міжнародний день інвалідів проходить обласний фестиваль декоративно-прикладної творчості дітей з вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату «Горицвіт». Вже відбувся благодійний аукціон для дітей з обмеженими можливостями та фестиваль «Повір у себе».

14-річна Аня Остапів від святого Миколая і Діда Мороза хоче отримати стіл під комп’ютер. А поки що зробила сама собі подарунок – зароблені на аукціоні гроші витратить на одяг, бо хоч і на інвалідному візочку, але, як усі дівчатка, любить чепуритися. Про роботу, яку підготувала до аукціону, розповідає: «Мак з бісеру. Допомагала робити вчителька. Десь до місяця часу пішло».

Бог обділив здоров’ям, але не талантом

Аня займається в центрі реабілітації дітей-інвалідів. Тут діти з вадами опорно-рухового апарату малюють, вишивають, ліплять, різьблять. Саме 26 робіт вихованців центру та спеціалізованих гуртків були виставлені на аукціон. Це ткані гобелени, вироби з бісеру і паперу, вишивка, аплікації, живопис. Їхнім авторам – від 5 до 36 років. Для декого, при покручених хворобою руках, навіть звичайна аплікація є справою непростою. Зрештою, кожна робота особлива і цінна, – каже директор Івано-Франківського ЦССДМ Леся Дикун.

«У першу чергу ми демонструємо їхні вміння, можливості і даємо поштовх для розвитку творчості людей, які мають проблеми зі здоров’ям, але вони готові до творчості».

Як на будь-якому аукціоні, були лоти і удари молотка «продано», були торги і азарт, та все-таки особливий момент, коли тут же, в залі обласного театру ляльок ім. М.Підгірянки діти за свої вироби зразу отримували гроші. Хай навіть невеликі – від 50 до 400 грн., але для них це і заробіток (можливо, перший), і самоутвердження.

Серед тих дитячих робіт чомусь було декілька «Дерев щастя». Одне з них придбала доцент медичного університету, голова міської організації «Союз жінок України за майбутнє дітей» Світлана Василевич.

«Кожна людина хоче бути щасливою і хай Господь Бог оберігає цих дітей, який мають такий талант, але трохи обділені здоров’ям. То ми маємо, як здорові люди, все ж таки про них турбуватися», – каже Світлана Василевич.

Допомоги забагато не буває

Це вже шостий такий благодійний аукціон в Івано-Франківську. Саме міський ЦССДМ почав їх проводити. Вже після нього ідею підтримали інші організації, у яких «крутіші» меценати, відповідно більше зібраних коштів. Та Леся Дикун до цього не ставиться з ревністю: «Є дуже багато людей, які підхопили цю естафету. І нас це радує, бо допомоги багато не буває ніколи. Добре, що це відбувається».

В Івано-Франківську відбувся і фестиваль «Повір у себе». Тут діти-інваліди показували свої таланти у співі, танцях, декламації. А сьогодні відбудеться обласний фестиваль декоративно-прикладної творчості дітей-інвалідів «Горицвіт».

(Івано-Франківську – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG