Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 01:30

Проти популярного в Росії сайту «Одноклассники.ру» подано позов до Лондонського суду


Сайт odnoklassniki.ru має близько 20 мільйонів зареєстрованих користувачів

Лондон – Британська компанія «i-CD Publishing», що спеціалізується на розробці довідників у мережі інтернет, подала до суду на засновника популярної в Росії та інших країнах колишнього Радянського Союзу соціальної мережі Odnoklassniki.ru Альберта Попкова. Британці звинувачують свого колишнього працівника у крадіжці інтелектуальної власності.

Компанія «i-CD Publishing» подала позов до лондонського Високого суду правосуддя з вимогою, щоб Альберт Попков віддав їй свій бізнес та всі отримані від нього прибутки. Генеральний директор британської компанії Алістер Кроуфорд каже, що росіянин порушив контракт із колишнім працедавцем, який зобов’язував його не займатися діяльністю, що становила б конкуренцію для «i-CD Publishing». Зі свого боку, Попков наполягає, що нічого не порушував.
Кроуфорд також заявляє, що Попков зробив цей інтернет-сайт ще під час роботи на «i-CD Publishing», і що зробити цю роботу він власне був зобов’язаний для свого працедавця. Він навіть уже зареєстрував для «i-CD Publishing» домен і створив за інструкціями цієї фірми базу даних російських шкіл. Позивач твердить, що росіянин запустив сайт «Одноклассники.ру» лише 16 днів після того , як звільнився з «i-CD Publishing». Тобто, практично він у нього вже був готовий під час роботи на «i-CD Publishing», де він, до речі, пропрацював 7 років. Із 2003 по 2006 рік Попков очолював відділ розробок британської компанії. Він, зокрема, брав активну участь у розробці найважливішого й найбільш успішного проекту «i-CD Publishing» – довідкової пошукової системи 192.com.
Позивач має серйозні підстави розраховувати на успіх
Фахівці кажуть, що, загалом, якщо програміст працює на якусь компанію, то права на програму, яку він розробляє, мають належати працедавцеві. Щоправда, багато залежить від того, що саме було записано у контракті Попкова. Цей контракт, без сумніву, вивчатиме лондонський суд. Попкову ж, навпаки, буде важко довести свою правоту.
Зокрема, суд може переконати той факт, що «i-CD Publishing» володіє аналогічною до «Одноклассники.ру» соціальною мережею під назвою Wasabi. Проблем із юрисдикцією лондонського суду не повинно бути, адже Odnoklassniki Ltd – це компанія, зареєстрована у Великій Британії, тож ідеться про з’ясування стосунків між двома суб’єктами британського права.
Сам Попков заявляє, що він ні в кого нічого не крав, а Алістер Кроуфорд раніше не проявляв ніякого інтересу до проекту. Коли 2006 року він запропонував британській компанії стати одним із інвесторів «Одноклассники.ру», то «i-CD Publishing» начебто відмовилася.
Якщо позивач переможе в суді, то за сайт ще доведеться судитися зі власниками контрольного пакету акцій Odnoklassniki Ltd – компаніями Digital Sky Technology (DST) та Ou Tobias.
(Лондон –Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG