Доступність посилання

ТОП новини

Існує загроза нових вибухів під Лозовою – Шандра


Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра побоююється, що в разі, якщо до літа на військових складах під Лозовою не зачистять територію, то вибухи можуть знову повторитися.

За його словами, «все, що від нас (МНС) залежить, ми зробили: навколо арсеналу створена 500-метрова зона безпеки. Однак усередині самої частини небезпеку досі не ліквідували».

В. Шандра зазначив, що наразі військові гарантують, що в Лозовій осколки снарядів у будь-якому разі не вилітатимуть за межі військової частини.

Водночас, на його думку, вкрай необхідним є виділення коштів на охорону, підтримання у безпечному стані, і, звісно, на утилізацію надлишкового озброєння, яке залишилося в Україні ще від Радянського Союзу.

«І хоча утилізація однієї тонни боєприпасів обходиться в середньому понад 4 тисячі гривень, і кошти на це потрібні великі, держава має бути зацікавлена в утилізації надлишкових боєприпасів», – вважає керівник МНС.

Це, за його словами, потрібно робити не лише заради безпеки життя людей, а й із тих міркувань, що цим займаються державні підприємства. «Якщо є робота, це означає, що вони не простоюють, люди отримують зарплату. Тож головне – передбачити кошти на таку утилізацію в бюджеті», – наголосив міністр.

27 серпня 2008 року виникла пожежа на 61-му арсеналі Південного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України у Харківській області. Вогонь спричинив вибухи боєприпасів.

XS
SM
MD
LG