Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 19:06

Азаров виступає проти другого траншу кредиту МВФ на умовах Фонду


Народний депутат України Микола Азаров (Партія регіонів) виступає проти другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду на умовах, закріплених у Меморандумі про економічну і фінансову політику.
Про це він сьогодні заявив журналістам.

За його словами, МВФ веде переговори з Партією регіонів як з потенційними представниками влади. «Ми їх (представників МВФ) попереджаємо: якщо ми прийдемо до влади, то ми змінимо ці умови (умови кредиту від МВФ, закріплені в Меморандумі). Нам дали тільки перший транш, 4,5 млрд. дол., який ми бездарно вже розтратили».

Азаров стверджує, що «наступний транш нам дадуть тільки тоді і тільки за тих умов, якщо виконані маяки, цифрові параметри, закладені в Меморандумі. А це означає: відпустити курс, заморозити всі соціальні витрати, обмежити кредитування економіки тощо. Ми їм кажемо, що на таких умовах ми не братимемо другий транш».

М. Азаров також зазначив, що Партія регіонів у разі приходу до влади збереже валютний резерв, і на базі валютного резерву і валютних надходжень з експорту забезпечить стабільність гривні.

«Меморандум уряду, Національного банку і Міжнародного валютного фонду ніколи не може бути національним антикризовим проектом», – зазначає депутат.

Міжнародний валютний фонд 6 листопада прийняв рішення про надання Україні дворічного кредиту stand-by на суму близько 16,4 млрд. дол.

Процентна ставка за кредитом становить 3,75%, термін погашення кредиту – 5 років.

У листопаді МВФ виділив Україні перший транш кредиту на суму 4,5 млрд. доларів.

Кошти призначені для стабілізації ситуації у фінансовій системі України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG