Доступність посилання

ТОП новини

Лех Валенса: «Нам потрібен дух!»


Poland - former President Lech Walesa, 28Jun2008
Poland - former President Lech Walesa, 28Jun2008

У Польщі проходить міжнародна конференція «Солідарність майбутнього».

У Ґданську зібрались, зокрема, Далай-лама, Жозе Мануель Баррозу, Ніколя Саркозі і Лех Валенса, який відзначає 25-річчя присвоєння йому Нобелівської премії миру.

На конференції Лех Валенса вперше вручив нагороду свого імені. Її лауреатом став король Саудівської Аравії Абдулла за заслуги в будівництві атмосфери діалогу між релігіями і за благочинну діяльність.

«Король Абдулла закликав шукати згоди у всьому: в тому числі в тому, що торкається розколів у самому ісламі», – запевнив у вітальній промові колишній прем’єр Польщі Ян Кшиштоф Бєлєцкі.

Лех Валенса: «Нам потрібна більша солідарність»

Сам Лех Валенса закликав європейців до більшої солідарності. «Нема ніяких шансів зміцнити європейську єдність доти, доки ми не зрозуміємо простих речей: не тільки економіка, солдати, ракети важливі, а насамперед – дух! Дух є сильніший! Без розуміння цього нічого не вийде!».

Про те, що ідея солідарності є актуальною в Європі як ніколи, говорив і голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. За його словами, це ще раз чітко показала нинішня економічна криза.

Між тим, Михайло Горбачов, який виступив з відеозверненням до учасників зустрічі, підкреслив, що, вшановуючи Леха Валенсу, не можна забувати і про Войцеха Ярузельського, без якого, за словами колишнього президента СРСР, «не було б круглого столу і мирного демонтажу комуністичної системи».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG