Доступність посилання

ТОП новини

Росія розцінює грудневий саміт НАТО як свою перемогу. «Начальником Алексія Другого був Путін» (світова преса)


Прага – Світова преса продовжує обговорювати можливі наслідки рішень саміту НАТО на рівні міністрів закордонних справ, який відбувся минулого тижня в Брюсселі. Оглядачі вважають, що було б великою помилкою заради довір’я і готовності Москви до співпраці ставити під загрозу існування НАТО взагалі. Деякі видання також попереджають, що варто негайно взяти під захист молоді демократії в Грузії та Україні. Преса також багато пише про смерть патріарха Російської православної церкви Алексія Другого.

Німецька «Ді Вельт» вважає, що НАТО капітулює перед Росією. Газета наголошує, що рішенням саміту Альянсу в Брюсселі минулого тижня фактично було закріплено той «перекручений образ Північноатлантичного блоку, який малює путінська Росія: від початку розширення НАТО на схід у 1990-ті роки Москва говорить про вороже «оточення» Росії». Якщо Захід, враховуючи військову окупацію Росією Грузії, не візьме «негайно під свій захист» Грузію і Україну, то це буде зрадою місії НАТО, яке несла на схід «стабілізацію, рівновагу і гарантії безпеки, а не напругу». «Ді Вельт» наголошує, що розширення НАТО – це «не винахід Буша, а «іміджевий» проект ще адміністрації Клінтона». Газета закликає не миритися з намаганням певних сил перетворити цю історію успіху НАТО в оману про нібито провокаційний антиросійський характер. Німецька газета вважає, що не можна робити стратегічної помилки – заради можливого довір’я до путінської Росії ставити під удар саме існування НАТО.

Американський впливовий часопис «Тайм» наголошує, що Кремль висловився з приводу рішень НАТО в Брюсселі на початку грудня щодо України і Грузії «безсоромно і самовдоволено», і в Москві побачили у документах Альянсу лише те, що «європейська точка зору переважає над позицією Вашингтона». «Тайм» вважає, що «Росія бачить поліпшення стратегічної обстановки після війни в Грузії та зміни адміністрації у Вашингтоні. І це, як пише американський часопис, привело до створення підходящого моменту для реалізації ініціативи Москви щодо адаптації європейської системи безпеки до нинішнього часу. Вона прагне зменшити роль НАТО».

Багато видань розмірковують, як вплине смерть Патріарха Російської православної церкви на долю самої церкви. Лондонська «Таймс» нагадує про матеріали, які, мовляв, «очорнювали» покійного, як агента КДБ на псевдо «Дроздов». А польська газета «Дзєннік» подає текст інтерв’ю відомого російського дисидента Володимира Буковського, який прямо каже, що «начальником Алексія Другого був Володимир Путін». «РПЦ є одним із державних інститутів. Сталін, врешті-решт переробив її в один із підрозділів КДБ. І з того часу нічого не змінилося», – наголосив Володимир Буковський.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG