Доступність посилання

ТОП новини

На іншій планеті знайшли ще не життя, але вже вуглекислий газ


HD 189733 b приблизно на 15% більше ніж Юпітер
HD 189733 b приблизно на 15% більше ніж Юпітер

Прага – Учені вперше виявили на іншій планеті вуглекислий газ, який на Землі є важливим елементом існування життя. Сама знахідка ще не свідчить про наявність життя на інших планетах, але, на думку вчених, підтверджує універсальність законів природи, які дають життю можливість виникнути.

Досліджена планета, що має за назву довгий код HD 189733b, – далеко не перша, яку відкрили поза межами нашої Сонячної системи; їх відомо близько 270. Але лише цього тижня на цій планеті, що обертається навколо зорі за 63 світлові роки від нас, виявили відомий нам усім газ – вуглекислий.
Представник групи американських учених, які зробили відкриття, Марк Свейн, говорячи про значенння того, що на іншій планеті знайшли вуглекислий газ, заявив: «Сам факт, що ми змогли його виявити і оцінити його кількість, важливий для дослідження планет – для вивчення, з чого вони складаються і чи можуть вони бути місцем, де можливе життя».
Інфрачервоний спектр випромінення планети HD 189733 b
На Землі вуглекислий газ використовують рослини й викидають тварини. Звичайно, його наявність не означає неодмінно й життя – цей газ виникає і внаслідок фізичних процесів. І, напевно, немає життя на згаданій дослідженій планеті, бо температура її поверхні близько 1 тисячі градусів за Цельсієм.
«Умови, які існують на Землі, не якісь унікальні»
Але, каже інший із групи вчених Пін Чен, це відкриття стало ще одним доказом, що умови, які існують на Землі, не якісь унікальні, бо виникли вони внаслідок дії загальних законів природи. «Наука – це вивчення і відкриття законів природи, і ці закони справді універсальні – куди не глянь у Всесвіті, діють ті самі закони», – зауважив науковець.
Отож якщо вуглекислий газ існує не тільки на Землі, а й, принаймні, на ще одній планеті, то немає підстав вважати, що його не може бути й на багатьох інших планетах, серед яких будуть і схожі на нашу Землю.
Нинішнє відкриття наявності вуглекислого газу на іншій планеті ще дуже далеке від доказу, що життя існує не тільки на Землі. Але воно наводить на думку, що умови, важливі для життя, можуть бути не тільки на Землі, а й десь іще.
(Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG