Доступність посилання

ТОП новини

Україна не підписала Конвенцiю про касетнi бомби


Українська сторона позитивно ставиться до намiрiв деяких країн вiдмовитися вiд застосування касетних боєприпасiв як засобу ведення бойових дiй, але вважає їх законною зброєю i утрималася вiд пiдписання конвенції про їх заборону.

«Україна вважає, що введення нового глобального режиму заборони цiлого класу озброєння має базуватися на засадах його обов'язкового унiверсального застосування», – йдеться в коментарi Міністерства закордонних справ.

При цьому МЗС зазначає, що більшість країн-виробників касетних боєприпасів виступили проти запровадження заборони, а Євросоюз не виробив консенсусної позиції з цього питання.

На початку цього місяця в Осло (Норвегiя) вiдбулася конференція щодо запровадження мiжнародного режиму заборони застосування, виробництва, передання та зберiгання касетних боєприпасів.

Відповідний договір підписали представники майже сотні держав. Проте країни, які є найбільшими виробниками цих пристроїв у світі, а також найчастіше їх використовують, серед них – США, Росія, Китай, Ізраїль, Індія та Пакистан – не погоджуються з забороною і відмовилися підписати угоду.

Касетні бомби – це повітряна або наземна зброя, яка містить вибухові пристрої меншого калібру. Такі бомби використовують для ураження великих територій: вони вибухають і розкидають навколо менші вибухові пристрої.

Використання касетних бомб призводить до жертв не лише серед військових, а й серед мирного населення.

XS
SM
MD
LG