Доступність посилання

ТОП новини

Кремль наказав Юлії Тимошенко поки що потерпіти? (світова преса)


Прага – Впливові західні видання вважають, що оголошена у парламенті України нова коаліція «на трьох» не є ні прозахідною, ні стабільною, а носить тимчасовий характер і може не відбутися на практиці. Оглядачі не виключають, що «у підсумку – Росія може скористатися таким станом для просування своїх геополітичних інтересів у даному регіоні».

Американське аналітичне видання «Стратфор» вказує на те, що для нинішнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка зовсім не визначена в ідеологічному плані, досягнення взаєморозуміння з Москвою є гарантією приходу до влади. Тимошенко, на думку експертів із «Стратфора», хоче мати імідж політика, який «веде жорсткі переговори з Росією і досягає успіхів». У цьому виданні не виключають, що переговори БЮТ із Партією регіонів не увінчалися коаліцією не лише через непоступливість Віктора Януковича, але й з причини втручання Кремля, який, за джерелами «Стратсфора», «попросив (а може, й наказав) Тимошенко поки що потерпіти і погодитися на ще один союз із Ющенком у парламенті». У Москві, як пише американське видання, сподіваються, що завдяки такій коаліції стане можливим посилення проросійської політики України в умовах наближення президентських виборів 2010 року. «Кремль, – як наголошує «Статсфор», – усвідомлює, що часу у нього для включення України в сферу російського впливу залишилося лише до кінця наступного року, оскільки США до цього періоду, найімовірніше, знову зосередять свою увагу і ресурси на Євразії».

А російське урядове видання «Російская Ґазєта» називає нову коаліцію «шлюбом під полою» і стверджує, що «в Україні є спікер, але немає коаліції», бо, мовляв, «нову коаліцію поки що не визнали ні Президент Віктор Ющенко, ні Партія регіонів». «Російская Ґазєта» також інформує, «що якщо відкинути здійнятий депутатами БЮТ піар-галас, то виявиться відсутність коаліції: у сумі всі три фракції мають 248 голосів. Але якщо відняти три десятки депутатів від фракції НУНС, орієнтованих на Віктора Ющенка, які, до речі, не голосували за Литвина, то ні про яку консолідовану більшість уже не може йти мова. На цей арифметичний факт вказали й «регіонали», – зазначає московське видання.

(Прага – Київ)


  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG