Доступність посилання

ТОП новини

Рим. Повінь на річці Тібр


Рим – Італійська столиця опинилася в критичній ситуації внаслідок заливних дощів, які не вщухають упродовж тижня. Тривоги завдає річка Тібр, де рівень води піднявся до рекордних 12,5 метрів. Найбільша водна артерія Рима переживає небувалу повінь за останні понад півстоліття.

Древній Тібр, що витікає з Апеннінських гір і впадає у Тірренське море, колись був судноплавним. Стародавні римляни на морських суднах заходили майже до самого міста. У наші дні ця річка вже не така повноводна. Її береги обрамлені кам’яними набережними, між якими влітку курсують лише прогулянкові катери, а в живописних місцях на воді розташовані сезонні таверни і бари. Внизу під набережними – велосипедні доріжки, в окремих зонах і цілі спортивні центри з басейнами. Сьогодні усе це покрила велика вода, вона знесла більшість надводних споруд.
Тібр – неспокійний, але водночас дарує мешканцям столиці неабияке видовище. Обабіч набережних допитливі римляни не втрачають можливості зафіксувати на фотокамеру історичний момент із життя Вічного міста.
«Попри те, що всіх закликають сидіти вдома у таку негоду, ми всі тут, щоб спостерігати за нашою рікою», – розповіла жителька Рима. А її сусід додав: «Щось подібного у своєму житті я ніколи не бачив. У наші дні все стає видовищем навіть розлив річки».
Загинули четверо осіб і одна зникла без вісти
Вода у Тібрі сягає критичних позначок, але повінь не має загрозливого характеру, заспокоюють рятівні служби. Течія планомірно стікає до моря, рівень води потроху йде на спад. Та рясні дощі вже котрий день не дають спокою.
Надзвичайна ситуація склалася в історичній частині Рима біля моста Святого Ангела неподалік Ватикану. Під його арками застряла баржа зі сміттям. Рятувальники докладають зусиль, щоб розблокувати прохід для води під аркою. Водночас дбають про укріпні конструкції мосту, котрий є визначною архітектурною пам’яткою 15 століття.
Міст Святого Ангела, що розташований біля однойменного замку, – популярне мальовниче місце відпочинку для городян і туристів. У зв’язку з негодою він закритий для проходу, як і решта небезпечних районів.
Через Тібр перекинуті багато мостів, деякі зведені ще за часів Стародавнього Рима. Тому головний біль міської влади і рятувальних служб – зберегти від руйнування водною стихією і давні мости, й інші довколишні пам’ятки архітектури.
У той час, як центрально-південну частину Італії заливають дощі, на півночі тривають сильні снігопади. У країні, за останніми даними, загинули четверо осіб і одна зникла безвісти. Через складні погодні умови у деяких регіонах закриті школи. Остаточне поліпшення погоди синоптики очікують наприкінці тижня. На свято католицького Різдва прогнозують сонце і помірні вітри.
(Рим –Прага – Київ)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG