Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 05:06

Чому енергосистема України може вийти з ладу? На скільки виросте квартплата в Києві? (Огляд преси)


Київ – Причиною нинішньої політичної кризи є пропорційна виборча система, стверджує «Газета по-українськи». Бо вона законсервувала розвиток політичної системи й завела у глухий кут. І скільки разів не проводилися б дострокові парламентські перегони, усе повторюватиметься: країна тупцюватиме на місці. Адже, як зазначає далі газета, ідеологічних партій у парламенті немає. «Наша Україна», з одного боку, і КПУ та Партія регіонів, із іншого, мають ідейні розбіжності лише з трьох питань: НАТО, російської мови і УПА. У БЮТу ж взагалі одна ідея: взяти якомога більше влади. Про це наголошується у статті з підзаголовком «Спадок Кучми завів країну у глухий кут».

Застарілі теплові електростанції можуть не витримати добових перепадів температури, і вся енергосистема України може вийти з ладу, стверджують у «Новій газеті» вчені Національної академії наук. Вони наголошують, що в країні ведеться хибна політика в енергоуправлінні: ТЕЦ не працюють у повному обсязі, основні ж навантаження робляться на атомні електростанції,незважаючи на те, що їхнє утримання для держави обходиться дорожче. Докладніше про це розповідається в публікації «Енергосистема «загнеться» через рік».

Масові звільнення працівників у промислових областях України перекинулися на відносно благополучні сегменти ринку праці. Але, як пише «Ділова столиця», навіть тим фахівцям, яким вдасться зберегти місця, загрожує зниження зарплати на 30–50%. Користуючись нагодою, багато підприємств намагаються позбутися дорогих співробітників, замінивши їх дешевшими. Кількість вакансій для претендентів, згодних працювати за копійки, росте. Про це мовиться в статті «Фахівці згодні на низьку зарплату».

У цьому ж числі «Ділова столиця» інформує, що київська влада має намір із 2009 року ввести нові диференційовані тарифи на обслуговування столичних будинків і прибудинкових територій. Проте опоненти столичної влади стверджують, що формування тарифів непродумане і якщо нову квартплату затвердять, то в місті почнеться цінове беззаконня. Публікація називається «Квартплата виросте у 8 разів».

За підрахунками фахівців, щорічно бюджет Києва недоотримує від 1,5 до 5 мільйонів гривень через те, що майже 10 відсотків ринку оренди житла перебуває в тіні. Про те, що потрібно зробити, щоб виправити ситуацію, в газеті «Факти» розповідає головний податківець Києва Олег Низенко.

(Київ – Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG