Доступність посилання

ТОП новини

Хто в Україні заробляє на страйках? Які є шляхи виходу з економічної кризи? (Огляд преси)


Київ – Економічна криза і невдоволення діями влади виводить на вулиці людей в усьому світі. Однак коли для інших країн масові страйки збиткові для їхніх учасників, для українців, як стверджує «Нова газета», акції протесту – можливість додаткового заробітку. Річ у тім, пояснює видання, що головною дійовою особою всіх цих акцій, що відбуваються у світі, виступають маси, а в Україні – олігархічні структури і політичні партії. Це не справжній протест, а лише його імітація. Адже люди чудово знають, кому належать фабрики і заводи і хто стоїть за звільненням робітників. Докладніше розповідається в статті «Безлади приносять доходи».

Розповідає про акції, що анонсовані на сьогодні деякими профспілками, і газета «Факти». Утім, у журналістів виник сумнів – чи законно Василь Хара обіймає посаду голови профспілок України? Адже, незважаючи на те, що статут профспілок забороняє керувати федерацією членам політичних організацій, її очолює представник Партії регіонів.

Чинна влада лишила Україні лише два виходи з економічної кризи: поганий і дуже поганий, переконує «Газета 24». У першому випадку на країну очікує глибокий спад економіки, безробіття і масові затримки з виплатою зарплати. У другому – Україна може пережити банкрутство і на кілька років потрапить до списків країн-ізгоїв. А ще не варто забувати, що наступного року українським банкам і компаніям потрібно буде повернути іноземним кредиторам близько 29 мільярдів доларів – сума астрономічна, яка майже дорівнює золотовалютним резервам усієї країни. Більше про проблеми та шляхи їхнього подолання розмірковується в публікації «Дива не станеться».

Два підрозділи Міністерства оборони посварилися через кокарди. Як розповідає газета «Діло», відділ геральдики вимагає перейти на виготовлення металевих кокард. Однак департамент державних закупівель продовжує постачати офіцерів знаками розрізнення з дешевого пластику. Подробиці видання розповідає в статті «Як використовуються гроші Міноборони».

У грудні ціни на основні українські продукти залишалися досить стабільними. Сьогодні для середньостатистичної української родини вартість трилітрової каструлі борщу зросла на 42 копійки і складає нині 24 гривні 45 копійок. Що і за якими цінами можна придбати на київських ринках, розповідає газета «Факти».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG