Доступність посилання

ТОП новини

Із коаліційною угодою згодні не всі


Блок Литвина підписав коаліційну угоду з застереженнями. А Президент Віктор Ющенко дав знати, що «Наша Україна» має виключити депутатів, які підтримали коаліцію.

Партія «Народний cоюз «Наша Україна» визначиться щодо своїх депутатів, які підтримали коаліцію з Блоком Юлії Тимошенко і Блоком Литвина, вважає Президент.

Про це Віктор Ющенко повідомив під час інтерв’ю виданням «День», «Україна молода», «Факти і комментарії».

Як повідомляє прес-служба голови держави, Ющенко нагадав, що з’їзд партії НСНУ визнав неможливість відновлення коаліції цієї політичної сили з БЮТ.

«Ми на тому тижні проводимо другий етап з’їзду, і переконаний, що з’їзд визначиться, як поставитися до тих людей, які підтримали коаліцію всупереч з’їздові, як цих людей виключити з партії, як цих людей виключити зі списку народних депутатів. Це будь-яка політична сила зробила б», – сказав Президент.

За словами Ющенка, проголошена більшість у складі Блоку Юлії Тимошенко, Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» (до якого входить партія «Народний cоюз «Наша Україна») та Блоку Литвина не оформлена юридично, а саме об’єднання стало результатом непублічного процесу.

«Те, що сьогоднішня так звана коаліція відбулася на політичній корупції – це факт», – переконаний Президент.

Окрім того, заявив Голова держави, фактичної більшості голосів депутатів у цього альянсу немає: «Ця коаліція може працювати тільки при тому, якщо її членом буде Комуністична партія… Якщо ми говоримо про такий тип коаліції, це ще більш ганебно».

На думку Ющенка, головним мотивом створення такої більшості стало прагнення зберегти посаду Прем’єр-міністра для лідера БЮТ Юлії Тимошенко.

Голова держави наголосив, що за нинішніх складних економічних обставин необхідно мати на цій посаді людину, здатну до проведення прагматичних дій та ефективних змін, оскільки 80 відсотків зусиль з подолання кризи належить до інструментарію уряду.

Учора створення коаліції з БЮТ та Блоком Литвина підтримали 37 із 72 депутатів блоку НУНС – на одного більше від мінімальної половини.

Таким чином, чисельність повного складу трьох фракцій, які створюють коаліцію, разом становить 248 депутатів, що більше від необхідного мінімуму в 226; водночас із урахуванням розбіжностей у НУНС реальна кількість голосів у коаліції – лише 213, чого не досить для ухвалення рішень.

У новоствореній коаліції вже заявляли, що сподіваються на підтримку частини депутатів від Комуністичної партії України і Партії регіонів.

Блок Литвина має застереження до коаліційної угоди

Фракція Блоку Литвина, «неухильно дотримуючись положень своєї передвиборної програми, яку підтримали виборці», підписала угоду про створення коаліції з застереженнями, мовиться в заяві фракції.

Зокрема, у розділі «Пріоритетні завдання у сфері економіки» до пункту «Запровадження повноцінного ринку землі» застереження Блоку Литвина полягає в тому, що це не має стосуватися земель сільськогосподарського призначення, оскільки «реалізація повноцінного ринку земель сільськогосподарського призначення у коротко- і середньостроковій перспективі призведе до скупівлі та зосередження головного багатства України в руках латифундистів та іноземців».

Також у Блоці Литвина вважають передчасною реалізацію пункту угоди щодо ухвалення закону про визнання учасників національно-визвольних змагань борцями за незалежність України в частині, що стосується ОУН-УПА.

Крім того, ця політична сила має застереження і щодо розділу про сферу зовнішньої політики. Зокрема, «литвинівці» вважають, що оптимальним і таким, що найбільше відповідає національним інтересам України, зовнішньополітичним вибором є «активний нейтралітет» України.

Сьогодні угоду про створення коаліції між БЮТ, НУНС та Блоком Литвина опублікувала газета «Голос України».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG