Доступність посилання

ТОП новини

Тепер вся відповідальність ляже на плечі Юлії Тимошенко (європейська преса)


Прага – Схід Європи привертає увагу європейських оглядачів. Європейська преса далі інформує про наростання політичної напруги в українському політикумі. На думку багатьох оглядачів, вона частково пов’язана з намірами Росії підпорядкувати собі Україну. Деякі впливові європейські видання зазначають, що одним із важелів тиску на Київ є «газове питання». Газети звертають також увагу на ініціативу інтелігенції Туреччини з приводу колективного вибачення перед вірменами за різанину під час Першої світової війни та знайомлять своїх читачів з коментарями східноєвропейських лідерів.

Впливова «Файненшел Таймс» оприлюднила коментар президента Грузії про геополітику Росії щодо його країни та інших країн по периметру її кордонів. Зокрема, Міхеїл Саакашвілі наголошує тут, що, окрім планів зміни режиму в Грузії, Росія загрожує й Україні і додає: «тепер Медведєв виступає з погрозливими заявами на адресу України та Молдови і повторює свою грузинську стратегію в Криму, роздаючи там російські паспорти. Суть зрозуміла. Росія буде робити те, що забажає». Саакашвілі також зі шпальт «Файненшел Таймс» закликає світових лідерів – послідовно підтримати країни, яким загрожує Москва.

Ця ж лондонська газета звертає увагу на подальше нагнітання атмосфери на українсько-російських газових переговорах. «Файненешел Таймс» вважає, що сьогодні у цих переговорах наявні три ключових моменти: ціна на газ, українські несплачені борги і проблема посередників. Газета вказує на плани «Газпрому» підвищити для України ціну на газ у наступному році з 179 до 400 доларів за тисячу кубічних метрів блакитного палива але «Нафтогаз України» наполягає на ціні в 250 доларів. Київ також не згоден із сумою газового боргу Росії у сумі понад 2 мільярди доларів. А Міжнародний валютний фонд, як наголошує «Файненшел Таймс», не має сумнівів у тому, що «у Києва є кошти на погашення цього боргу». Хоча газета не виключає, що Росія хотіла б погасити цю суму за рахунок долі активів в українській енергетичний мережі. Впливове лондонське видання фактично не сумнівається, що «Тимошенко, як виглядає, завоювала прихильність Володимира Путіна» і тому їй може поталанити вивести з газової гри компанію-посередника «РосУкрЕнерго».

Російське видання «Вєдомості» інформує про створення у Верховній Раді політичної коаліції, яка на думку цього часопису, є «антиющенківською». «Тепер конфлікт прем’єра і президента посилиться», – стверджують «Вєдомості» і не сумніваються, що «Президент Ющенко всіма правдами і неправдами прагне звільнити крісло прем’єра від Юлії Тимошенко». Інша російська газета – «Комерсант» – взагалі вважає, що «Юлію Тимошенко залишають на одинці з кризою. Якраз на «коаліцію трьох» і на керівника уряду особисто ляже тепер вся відповідальність за стан української економіки в розпалі фінансової кризи».

Австрійська «Дер Штандард» наголошує на тому, що «представники турецької інтелігенції попросили у вірмен вибачення за різанину під час Першої світової війни». Газета вказує на те, що будь-який турок може приєднатися до акції в інтернеті, чим вже скористалося до 7 тисяч осіб. «Дер Штандард» вважає цю акцію свідченням того, що більшість турецької інтелігенції не сприймає офіційної позиції турецької влади стосовно геноциду вірменів. Разом з тим австрійське видання вказує на те, що у вівторок стартувала антикампанія турецьких націоналістів, яка обвинувачує ініціаторів цієї акції в інтернеті в «зраді».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG