Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада наразі відхилила бюджет-2009


Київ – Верховна Рада у четвер не підтримала поданий урядом проект державного бюджету на 2009 рік. Для ухвалення в першому читанні держбюджету не вистачило 3 голоси. Таким чином, проект головного фінансового документу країни на наступний рік мають доопрацювати.

«За» проголосувало 223 депутати, із них 4 «регіонали», 155 депутатів – від БЮТ, 44 – від НУНС, 20 – від Блоку Литвина, і жодного голосу від комуністів.

Голова бюджетного комітету Микола Деркач відзначив, що обговорення законопроекту в комітеті «було складним і емоційним», але в результаті члени комітету прийшли до рішення рекомендувати Верховній Раді ухвалити бюджет в першому читанні.

Дохідна частина проекту бюджету – 238 мільярдів гривень, видаткова – 266 мільярдів. Таким чином, дефіцит бюджету складає 31 мільярд гривень. Проте, за словами депутата від фракції НУНС Павла Жебрівського, «дутими» є надходження ще на суму 35 мільярдів гривень, бо їх розраховано за надто оптимістичними показниками.

Ще до розгляду проекту в комітеті, речники Партії регіонів заявили, що їхня фракція не підтримає його. «Партія регіонів голосувати однозначно не буде, – заявив Радіо Свобода депутат-регіонал Михайло Чечетов. – Але якщо грошей у них багато і вони декому – я не казатиму, кому саме – проплатять, під ялинку покладуть мішки з валютою, то може голоси і наберуться. Але мова йде не про Партію регіонів. Партія регіонів – непідкупна».

Екс-міністр фінансів, депутат-регіонал Микола Азаров, критикуючи проект бюджету, зазначив, що він не вирішує ні питання соціального в умовах кризи і запропонував розглянути допрацьований проект бюджету вже у січні 2009 року.

Також не підтримала проект бюджету пропрезидентська частина фракції НУНС і фракція Компартії.

У кулуарах парламенту кажуть, що неоднозначне ставлення до проекту бюджету і в самому уряді – зокрема, немає згоди між Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко і міністром фінансів Віктором Пинзеником. Показово, що від уряду проект бюджету представляв не міністр фінансів особисто, а його заступник.

(Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG