Доступність посилання

ТОП новини

В Україні день жалоби за загиблими в Євпаторії


Від вибуху в житловому будинку загинули 27 осіб. Врятовано 21 особу.

Вибухом, що стався 24 грудня близько 22:00 на вулиці Некрасова, 67, у п’ятиповерховому будинку 1965 року забудови, зруйновані 35 квартир у двох під’їздах будинку, в яких були прописані 62 особи. Пошкоджені квартири третього під’їзду.

У підвальному приміщенні зруйнованого вибухом житлового будинку виявили 11 балонів, повідомили в Держгірпромнагляді.

Зокрема, рятувальники знайшли 6 пропанових балонів, місткістю 5 і 50 літрів, а також 5 балонів, які за кольором відповідають кисневому.

За даними комітету, зараз закінчується очищення підвального приміщення.

Попередньою причиною трагедії вважають вибух балонів із киснем і ацетиленом, що зберігалися в підвалі п'ятиповерхівки й належали ЖЕКу.

На місці вибуху в четвер побували Прем’єр-міністр і Президент України.

Уряд видiлив 70 мільйонів гривень для проведення першочергових робiт. Цi кошти будуть спрямованi на придбання житла для людей, що постраждали вiд вибуху, а також на виплату їм грошової компенсацiї за втрачене майно.

Крiм того, уряд ухвалив розпорядження про створення урядової комiсiї з розслiдування обставин вибуху в Євпаторiї на чолi з першим вiце-прем'єром Олександром Турчиновим.

Прокуратура Криму порушила кримінальну справу за фактом вибуху. За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури України, справу порушили за статтею 196 Кримінального кодексу – необережне знищення або ушкодження майна.

Водночас, в Генпрокуратурі не виключають, що після встановлення причин та обставин трагедії справу можуть перекваліфікувати на іншу статтю.

********
Постраждалим євпаторійцям обіцяють надати житло до кінця року

Вікто Ющенко та Юлія Тимошенко оглядають місце вибуху
Прем'єр Юлія Тимошенко запевняє, що всі мешканці п'ятиповерхового житлового будинку в Євпаторії, які втратили свої квартири внаслідок вибуху, до кінця року отримають нове житло.

Спілкуючись з мешканцями зруйнованого будинку, вона повідомила, що влада Євпаторії вже знайшла новий будинок, в якому за державний рахунок купуватимуть квартири для людей.

Водночас прем’єр наголосила: якщо постраждалі захочуть купити якесь інше житло, вони будуть абсолютно вільні у своєму виборі: «Нікого не заганятимуть у цей будинок силоміць».

Крім того, за її словами, за кожну зруйновану квартиру мешканці отримають по 20 тисяч гривень авансу, а пошкоджену – по 10 тисяч.

А Президент Віктор Ющенко заявив, що влада не залишить без допомоги людей, що постраждали внаслідок вибуху, і також запевнив, що нове житло їм нададуть до нового року.

Рятувальники розбирають завали, 25 грудня
«Я хочу сказати, що ніхто не буде забутий, влада зробить висновки з цього уроку», – запевнив Ющенко, який високо оцінив дії уряду в організації робіт з ліквідації наслідків вибуху в Євпаторії.

Глава держави, який разом із прем'єром Тимошенко ознайомився з перебігом рятувальних робіт на місці трагедії, зазначив, що люди врятовані саме завдяки зусиллям тих, хто займався організацією і проведенням рятувальних робіт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG