Доступність посилання

ТОП новини

Кожна третя школа, відкрита цього року в Україні, – закарпатська


Ужгород – Три нові школи відкрили за останні два дні свої двері закарпатським школярам. А загалом, як стверджує керівництво краю, область останніми роками лідирує в Україні за темпами шкільного будівництва. Називають навіть таку цифру – кожна третя школа, що відкриється цьогоріч в Україні, – закарпатська.

У Верхній Визниці на Мукачівщині нову школу почали будувати 20 років тому. Через нестачу грошей будівництво припинилося. А вже у 2003 році напівзруйновану будівлю демонтували й вирішили звести нову. Досі діти навчалися в доволі непристосованих умовах.

«Нам ця школа конче необхідна була, бо досі учні вчилися в приміщенні гуртожитку. Незважаючи на те, що у старій будівлі ми щороку проводили поточні ремонти, ситуацію це не рятувало, адже учнівських місць катастрофічно не вистачало», – зазначає директор Юрій Гутник.

Нову двоповерхову школу у Верхній Визниці збудували всього за два роки, витратили на це майже 6 мільйонів гривень. У навчальному закладі вчитимуться 250 учнів, для них усі умови, починаючи від системи водо- та теплопостачання й закінчуючи мультимедійними класами. Директор школи каже, що у майбутньому планують звести поруч зі школою сучасний спортивний зал.

Такі ж плани на розширення ще в одному навчальному закладі Закарпаття. Новосілля цього тижня святкували і в Івановецькій школі I-II ступенів, для якої звели новий корпус. Тут у 4 класах зможуть навчатися 60 учнів початкових класів. Реконструкцію закладу розпочали цьогоріч за кошти районного бюджету. Загалом витратили 850 тисяч гривень.

Директор школи Ганна Калинич розповіла: «За 5 місяців зробили всі роботи – і ми маємо гарну школу. 45 учнів навчається. Але у зв’язку із зростанням народжуваності в селі, через два роки кількість першачків збільшиться з 10 до 17».

Закарпатська область вже другий рік поспіль займає першу сходинку в державі за темпами шкільного будівництва. Про це Радіо Свобода повідомив керівник області Олег Гаваші. За його словами, минулого року в області відкрили 11 нових шкіл, цього року 7. Будували, в основному, за державні гроші, але не поскупилася й область – із закарпатського бюджету для своїх школяриків виділили понад 10 мільйонів гривень.

(Ужгород – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG