Доступність посилання

ТОП новини

Олег Cкрипка: «Ми відкривали Україну – українцям»


Київ – Музикант Олег Скрипка належить до тих харизматичних особистостей, чия діяльність не обмежується лише концертно-гастрольним напрямком. Його можна побачити у різних куточках України та Європи з новими ідеями і проектами – і абсолютна більшість із них спрямована на презентацію української культури. Власне, громадянська позиція Олега Скрипки відома давно, а його кредо у 2008 році стало; «Відкриймо Україну – українцям!»

Завдяки Олегові, Європа заговорила про Україну як місце проведення одного з найпотужніших фестивалів world music – «Країни мрій». За словами пана Скрипки, «фінансова ситуація була не з кращих, але ми все зробили правильно: скоротили і кількість учасників, і кількість днів. Реально, ми все скоротили – але резонанс був вельми потужний і вельми позитивний! Думаю, наш досвід накопичився та наш авторитет, і публіка зреагувала дуже позитивно».
Один із постійних учасників чи то творців музичної «Країни мрій» є гурт «Мандри», його лідер Сергій Фоменко (Фома) називає фестиваль «можливістю долучитись до скарбів національної культури – української, польської, інших європейських народів». «Під час фестивалю і ми, учасники, і численні гості заряджаємось позитивною енергетикою, що також є фактом гарним...», – каже він.
За скрутних фінансових умов, Олегові Скрипці вдалося провести і ще один фестиваль, який здобув симпатії української молоді – «Рок Січ».
Олег Скрипка зазначає: «Фестиваль «вистрілив», об’єднав і рокерів, і тих, хто любить молодіжну музику, і взагалі тих, хто любить просто посидіти на пляжі на Трухановому острові і послухати гарну музику. Нам це вдалося, бо попередні два роки на «Рок Січ» банально не вистачало грошей».

Три фестивалі – три пласти української музичної традиції

Але рік 2008 для Олега та його команди наповнився історичним змістом – було проведено уперше три фестивалі, що на них фактично відкрито три пласти української музичної традиції. Це – фестиваль героїчної пісні, про який Олег Скрипка сказав: «Виконавці майстерно виконали козацькі і стрілецькі пісні, а також пісні УПА. За підсумками фестивалю, ми випустили диск «Українська героїчна пісня».
А потім був міжнародний фестиваль мистецтв «Гоголь Фест», що на ньому пан Скрипка ініціював вечір лицарської пісні: об’єднали трьох виконавців – Сергія Солоного, це бард, який виконує сучасну романтику; гурт «Хорея козацька», цікавий високопрофесійний бароковий колектив; самого Олега Скрипку, який у своєму репертуарі підібрав пісні «з лицарським звучанням».
Ще була «Осінь середньовіччя» – середньовічний Новий рік, свято вина. З цього приводу Олег Скрипка зауважив: «Свято відбулось у Софії Київській, на території цього заповідника у центрі Києва. Мала місце вечірка з дегустацією вина, під старовинну музику, то давня київська традиція. Ми відкрили сторінки історії, які, на жаль, пересічному українцю або не цікаві, або він просто не знає про існування такої шляхетної історії України. І ще ми випустили диск «Українське бароко»: пісні ХІІІ – ХУІІІ століть. Я не був виконавцем на цьому диску, тому що у мене в репертуарі такого немає, але мене це дуже цікавить, дуже турбує, я просто режисер цієї події був».
А у ці дні, на території Національного заповідника «Софія Київська», розпочалася «Зимова країна мрій»: встановлено вертеп, поруч із яким виконавці української народної (традиційної) пісні виконуватимуть обрядові композиції, колядуватимуть. А отже, свято української музики, українського святкового дійства, відроджуване Олегом Скрипкою та його однодумцями, не закінчується. І справді відкриває Україну українцям.
(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG