Доступність посилання

ТОП новини

Реакція США на дії Ізраїлю в смузі Газа


Нью-Йорк – Білий дім закликає до припинення нового спалаху збройного конфлікту на Близькому Сході, де Ізраїль атакує військові та поліцейські установи організації «Хамас». Водночас, у заяві адміністрації президента Джорджа Буша мовиться, що «Хамас», який відмовився продовжити перемир’я з Ізраїлем, «знову показав своє справжнє обличчя як терористична організація».

Сполучені Штати підкреслюють, що «Хамас» постійними обстрілами прикордонних районів Ізраїлю сам спричинив ізраїльскі кроки у відповідь.

«Хамас» відмовився відновити перемир”я, яке тривало шість місяців. На запитання про те, чому «Хамас» порушив перемир’я, Ґордон Джондроу, помічник президента Буша, відповів: «Бачте, мені тяжко зрозуміти, чим керувалися терористи...».

Як підкреслив представник Білого дому, Ізраїль має цілковите право захищатися, його дії були «відповіддю на мінометний та ракетний обстріл» ізраїльської території. За словами Джондроу, мета Ізраїлю – добитися, «щоб його населення могло жити спокійно».

Разом з тим, Сполучені Штати закликають Ізраїль намагатися уникати жертв серед мирного населення смуги Газа, де вже четвертий день поспіль ізраїльська авіація бомбардує об’єкти інфраструктури «Хамасу».

За підрахунками спорстерігачів, внаслідок бомбардування загинуло понад 360 бойовиків «Хамасу» і, принаймні, 62 цивільні особи.

В Ізраїлі загинуло чотири особи. США закликали сторони конфлікту дозволити наданння гуманітарної допомоги.

Між тим, стало відомо, що президент Буш говорив по телефону з королем Йорданії і з королем Саудівської Аравії. Держсекретар Кондоліза Райс радиться з іншими лідерами країн регіону.

Принагідно зауважимо, що позиція Сполучених Штатів багато в чому збігається з позицією України. Принаймні, так виходить із заяви українського міністерства закордонних справ.

Обама своє слово ще скаже

Під час візиту до Ізраїлю влітку цього року Барак Обама, тоді ще президентський кандидат, відвідав прикордонне містечко, день-у-день обстрілюване хамасівцями. Обама на той час сказав таке: «Якби хтось обстрілював ракетами мою хату, де дві мої доньки сплять уночі, я б зробив усе, що у моїх силах, щоб зупинити це. І я б очікував, що Ізраїль зробить те саме».

Але то було в липні. Нині, коли Ізраїль вдався до саме таких рішучих дій, Обама воліє поки що не висловлювати свого ставлення. Пояснення таке, що країна може мати лише одного президента і до 20 січня нового року президентом є Джордж Буш. Офіційно помічники Обами, який нині відпочиває на Гавайських островах, повідомляють, що новообраному президентові щодня докладно доповідають про міжнародну ситуацію, зокрема щодо бомбардування Гази.

Коли помічника запитали, чи Обама має намір підтримати Ізраїль, Дейвід Акселрод, який брав участь у програмі телекомпанії CBS «Обличчям до країни», сказав, що Обама «тісно співпрацюватиме з ізраїльтянами. Вони наші близькі союзники, найважливіші союзники в регіоні... Але ми робитимемо все для сприяння справі миру... Звичайно, ситуація ускладнюється». Очікують, що операцію продовжуватимуть ізраїльські наземні війська, мобілізацію яких уже провели.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG