Доступність посилання

ТОП новини

Плями на сонці старого року


Олександр Народецький

Лондон – Не знаю, наскільки сильно впливають на людей народні повір’я, але.. чорт його розбере! За народним повір'ям у високосному 2008 році не варто було міняти квартиру. Високосний рік – період сюрпризів як позитивних, так власне і вельми неприємних: можна зустріти свою любов, або можна її втратити, можна потрапити під золотий дощ, а можна залишитися з розбитим коритом. Уже навіть лікарі і метеорологи не відкидають сліпо думки про те, що коли на сонці з'являються плями, то частішають інфаркти та інсульти. Особливими жертвами високосного року стають гіпертоніки. В цей рік у них частіше болить голова, шаленіє тиск і стогне серце внаслідок занадто активного сонця.

2008 рік був воістину високосним роком, якщо йдеться не лише про життя окремої людини. Що візьмеш до уваги – ледве не усе має певні сліди високосності. Уже одне те, що саме в надрах року 2008-го виникла нова спотвора під назвою «сучасна економічна криза», уже це одне може завести планету до нових болючіших потрясінь.

Наприкінці високосного року підбиваються підсумки доволі неочікуваних потрясінь, які сьогодні може для когось непомітні. Але вони є повсякденними для мільйонів людей. Дуже небезпечно ігнорувати ці потрясіння. Адже одного разу вони можуть виникнути на порозі кожної хати. Немовби лідери високорозвинених країн регулярно опікувалися проблемою голоду у різних регіонах Земної Кулі, нібито всесвітньо-відомі доброчинні і міжнародні організації витрачають мільярди і мільярди доларів на те, щоб прогодувати голодних, але кардинально нічого не змінилося. Ба навпаки, статистика ставить цій планеті ледве не летальний діагноз.

Кожному шостому нема місця за столом

Західні лідери клялися, що зменшать удвічі кількість голодних людей у світі. Тим часом Організація Об'єднаних Націй оприлюднила як вирок: вперше за усю людську історію в Новий 2009 рік голодними увійде Один Мільярд Людей!

І це тоді, коли уже другий рік поспіль врожай на планеті є рекордним. Виявляється, що це нічого не означає. Рекордні врожаї не є гарантією того, що можна нагодувати усіх людей. І справа не в питанні врожаю чи неврожаю. Точніше, не лише в цьому причина масового недоїдання. Реальність виглядає трохи іншою, і багатьом українським громадянам ця реальність неабияк зрозуміла.

Кількість голодуючих зростає від того, що люди просто не мають грошей, щоб нагодувати себе. Це приблизно, як у багатьох крамницях у мільйонних (і не лише мільйонних) центрах України. Товару, добротного і якісного товару вдосталь. Вітрини як виставочні музейні зали з шедевральними експозиціями за склом. Але хто це може собі дозволити! Тільки порівняно невелика кількість щасливців. Натомість переважна більшість люду дивиться на увесь цей крамничний скарб як на ворога народу.

Є місця у світі, де ще гірше

Запитання «на засипку»: Що сталося в цьому високосному році, аби зменшилось провалля між зіваками, які розглядають вітрини крамниць і самим товаром? Чи стало це доступнішим для основної маси населення? Запитайте у зівак. Хоча міліціонери не рекомендують зайвий раз провокувати і дратувати людей. Народ щедрий – можна отримати й по пиці.

Хоча є місця у світі, де ще гірше. Наприклад в Африці, в країнах регіону Сахари. Робітники там заробляють менше одного долара на день.

Закінчується високосний 2008 рік. Тепер можна впевнено перевірити, наскільки точними є народні перестороги.

У високосний рік:

– ліпше не починати споруджувати лазню;
– не можна продавати худобу;
– кожного третього гусака із усіх забитих треба віддати задарма;
– досвідчені люди у високосний рік не збирають грибів, не їдять їх і не продають, щоб із землі не підняти поганого;
– у високосний рік не можна топити кошенят ...

Високосний рік супроводжувався численними обіцянками. Скільки їх лунало згори! І не в Сахарі. А тут, під самим боком! Як у Центрі, так і на місцевих майданчиках влади.

Скільки гасел звучало про бажання політичної еліти розірвати віковічну ізоляцію України, тісніше сполучити її зі світом.

Аби вижити... аби перетерпіти...

А що в результаті приніс високосний 2008 рік? Проявів зворотньої тенденції вельми багато. Ось вельми невинний приклад, але дуже красномовний. Такий, що відображає певну тенденцію.

Міністерство закордонних справ починає згортати купу програм. Дійшло навіть до закриття низки представництв. Переглядають зарплати співробітникам посольств, які завжди були вельми скромними. Під контроль Великої Трійки (Президента, Прем'єра і Спікера) підпадатимуть закордонні відрядження. Словом, загальна інтонація Генеральної Усушки і Утруски. Аби вижити.. аби перетерпіти... аби... аби... аби... «Приємна» перспектива. Нічого не скажеш!

Відкрийте очі і насолоджуйтесь диву

Тим часом і в Україні, і в цілому світі майже до останнього дня продовжують ставатися дивовижні речі. Хтось інколи ледве повірить, що подібне може бути. Чи не завинила у цьому містична високосність року?

Жителі американського міста Сент-Люїс організували молитовні зібрання на двох місцевих автозаправках, щоб подякувати Богові за зниження цін на бензин. Як пояснив один із організаторів кампанії Рокі Туйман, якщо політикам не вдалося знизити ціни на паливо, це означає, що настав час Господу втрутитися.

А ось ще один приклад надзвичайності 2008 року, якому йде на зміну звичайний 2009-й.

Немає більш нереальних людей, ніж агенти страхових компаній. Вони щодня живуть у потойбічних, паралельних вимірах. Вони не відкидають того, що високосні плями на сонці мають своє особисте життя і по-своєму можуть впливати на людей. Свого часу відома у Великій Британії страхова компанія Norwich Union склала список досить надзвичайних страхових випадків по програмі КАСКО. Згадаємо кілька з них: «білка замерзла до смерті і звалилася з дерева, пробила лобове скло і впала на сидіння»; «коли я в'їхав у поворот, одна з дверей відчинилась, і з моєї машини вилетів заморожений шашлик, вдарив інший автомобіль і пошкодив його»; «коли я зупинився, щоб пропустити стадо корів, тварини підійшли до моєї машини і облизали усю фарбу на капоті»; «коли я загальмував біля світлофору, мені до штанів залетіла оса, я різко натиснув на газ і врізався в машину, яка стояла попереду».

Отже до року Нового, до нових плям на нашому спільному сонці!

( Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG