Доступність посилання

ТОП новини

Керівник «Газпрому»: переговори з українською делегацією не дали результату


Голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив журналістам увечері в середу, що переговори з українською делегацією щодо постачань газу в 2009 році не дали результату. Про це повідомило агентство «Інтерфакс»

Заборгованість за постачання газу не була погашена, «Газпром» так і не побачив на своєму рахунку гроші за постачання, незважаючи на усні заяви української сторони, сказав Міллер.

Він також зазначив, що українська сторона відповіла відмовою на пропозицію «Газпрому» про пільгову ціну постачань газу наступного року. Раніше надійшло повідомлення, що російська сторона запропонувала «Нафтогазу» в 2009 році отримувати паливо за ціною 250 доларів за одну тисячу кубоі»метрів.

«У нас складається враження, що в Україні є політичні сили, які дуже зацікавлені в тому, щоб між нашими двома країнами був газовий конфлікт», – прокоментував Олексій Міллер.

Він запевнив, що «Газпром» у повному обсязі продовжить постачання газу на адресу європейських споживачів. «Газпром» має контракт на транзит газу до Європи, проте в «Газпрому» немає ніяких підстав для постачання газу українським споживачам за межі митної території Російської Федерації», – зауважив Міллер.

У цій ситуації «Газпром» із 10 ранку (за московським часом, – ред.) 1 січня в повному об'ємі припинить постачання газу споживачам України. «Вся відповідальність в ситуації, що склалася, лежить на українській стороні», – наголосив Олексій Міллер.

********
Україна: ціна 250 доларів за газ неприйнятна при збереженні тарифу на транзит

Запропонована Росією ціна на газ у 2009 році на рівні 250 доларів за тисячу кубів є завищеною в умовах збереження тарифної ставки на транзит російського газу через Україну на рівні 1,7 долара за транспортування тисячу кубів газу на 100 кілометрів.

Про це заявив уповноважений Президента України з енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Це є позиція української сторони на переговорах із «Газпромом», – наголосив він у середу увечері.

********
«Нафтогаз»: некоректні обвинувачення щодо несплати штрафів

Заяви представників «Газпрому» і «РосУкрЕнерго» про штрафні санкцій до «Нафтогазу України» за затримку розрахунків за газ можуть обговорюватися лише після завершення дії контракту, оформлення актів вивірення, і, можливо, проведення претензійної роботи. На цьому наголосили в НАК «Нафтогаз України» у середу.

«Нарахування штрафних санкцій можливе лише після арбітражу», – повідомили в компанії. У «Нафтогазі України» наголошують, що неодноразово озвучували цю позицію і висловили здивування, що це питання знову порушено у Москві.

«Спроби продемонструвати штрафи і пені як існуючу заборгованість компанії – не відповідають дійсності», – нагадали позицію «Нафтогазу України» в його штаб-квартирі у Києві.

********
Путін запропонував нову ціну на газ для України

Президент Росії Дмитро Медведєв і прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін зустрілися увечері напередодні Нового року для обговорення проблеми постачання російського газу в Україну і його транзиту до Європи, повідомляє «Інтерфакс».

«Компанія «Газпром» запропонувала українським партнерам продавати газ по 250 доларів за тисячу кубічних метрів», – повідомив Володимир Путін. Він пояснив, що «Газпром» із такою пропозицією виходив з кількох міркувань.

Перше з них Путін назвав гуманітарним. «Нашим партнером є, без будь-якого перебільшення, братній український народ. І ми розуміємо, у якому складному становищі нині перебуває Україна у зв'язку зі світовою фінансовою та економічною кризою, і це становище набагато гірше аніж в нашій країни. Чимало експертів навіть вважають, що у певній мірі навіть переддефолтний стан», – сказав прем’єр Росії.

За його словами, не дивлячись на пільгові умови, українські партнери відмовляються підписувати контракт. Він додав, що переговори будуть продовжені.

Володимир Путін також заявив, що контракт про транзит газу через Україну змінам не підлягає.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG