Доступність посилання

ТОП новини

Зусилля ООН і США мирно врегулювати близькосхідний конфлікт


Нью-Йорк – Міжнародна спільнота докладає дипломатичних зусиль з метою зупинити новий збройний конфлікт на Близькому Сході, де Ізраїль атакує позиції угруповання «Хамас», намагаючись покласти край ракетному обстрілові своїх населених пунктів. Увечері під Новий рік відбулося терміново скликане засідання Ради Безпеки.

Засідання у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку скликали на прохання арабських країн, які хотіли ухвалити обов’язкову для виконання резолюцію про негайне припинення вогню.

Лівія від імені двадцяти двох членів Ліги арабських країн внесла на розгляд Ради Безпеки ООН проект резолюції. Після неформальних консультацій за зачиненими дверима стало ясно, що пропонований арабськими країнами документ не має жодних шансів бути ухваленим на формальному засіданні Ради Безпеки.

Сполучені Штати відкинули проект резолюції як «незбалансований» і «однобічний», оскільки він містив лише вимогу до Ізраїлю припинити вогонь, але не було згадки про ракетний та мінометний обстріл ізраїльської території бойовиками «Хамасу», що й призвело до бомбардування Гази.

Пан Ґі Мун, генеральний секретар ООН, у своїй заяві засудив «ракетні атаки, здійснювані бойовиками «Хамасу» та непропорційність поточної воєнної операції Ізраїлю».

«Бомбардування має вибірковий характер і скероване виключно проти бойовиків «Хамасу»...

Президент Джордж Буш, який проводить зимові канікули на ранчо в Техасі, мав, за повідомленнями, телефонну розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Егудом Ольмертом.

Як заявив представник Білого дому Ґордон Джондроу, ізраїльський лідер «запевнив президента Буша, що Ізраїль вживає відповідних заходів із метою уникати жертв серед цивільного населення» Гази, що бомбардування має вибірковий характер і скероване виключно проти бойовиків «Хамасу» і людей, близьких до «Хамасу».

Ольмерт, зокрема, розповів Бушеві, що ізраїльська армія телефоном розсилає автоматично записану пересторогу, попереджаючи десятки тисяч цивільних мешканців Гази, що їх будинки мають бути розбомблені, бо там знаходяться бойовики або розташовані ракетні майстерні.

Буш і Ольмерт, за словами Джондроу, «обговорювали можливість припинення вогню і заходи, які можуть сприяти встановленню перемир’я... Це може початися лише тоді, коли «Хамас» припинить ракетний обстріл Ізраїлю... Все залежить від «Хамасу», – підкреслив помічник президента Буша.

Білий дім високо оцінює дипломатичні зусилля, що їх докладають Єгипет, Йорданія та Саудівська Аравія, але засуджує Іран та Сирію за те, що вони надають зброю терористичним угрупованням.

Як заявив Джондроу, Іран та Сирія «не відіграють конструктивної ролі у поточній кризі, що доволі типово для їхніх дій стосовно «Хамасу» та «Хезболли».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG