Доступність посилання

ТОП новини

Чехія помилково назвала операцію в Смузі Газа «оборонною»


Представник керівництва Чехії вибачився за озвучену раніше позицію, згідно з якою країна як голова ЄС назвала наземну операцію Ізраїлю в Смузі Газа «оборонною». Про це йдеться в заяві, розміщеній на спеціальному сайті, який присвячений головуванню Чехії в Євросоюзі.

У заяві зазначається, що Ізраїль має право на самооборону, проте зобов’язаний утримуватися від дій, від яких страждають мирні мешканці. Чехія як країна-голова ЄС висловлює згоду з позицією міністрів закордонних справ країн ЄС, які закликали до припинення вогню.

***

Перехід сухопутними військами Ізраїлю кордону з сектором Газу – оборонна, а не наступальна операція, заявив у суботу прес-секретар головування Чехії в Європейському Союзі Їржі Потужнік. «Зараз, на тлі подій останніх днів, ми розуміємо, що ці кроки мають оборонний, а не наступальний характер» – передадало слова Потужніка агентство Reuters.

З 1 січня ц.р. Чехія виконує обов’язки головуючої в ЄС країни. Ці повноваження були перебрані Чехією від Франції.

Раніше голова МЗС Франції Бернар Кушнер виступив із засудженням початку сухопутної операції ізраїльських військ проти руху «Хамас».

Увечері 3 грудня ізраїльські війська перейшли кордон зі Смугою Газа, почавши сухопутний етап операції «Литий свинець». За заявою Міністерства оборони Ізраїлю, метою операції є ліквідація інфраструктури руху «Хамас», а не нова окупація Гази.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG