Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 12:20

Добра відьма Бефана завершує новорічні гуляння в Італії


Рим – В Україні новорічні свята ще у розпалі, а в Італії гуляння вже завершуються. У вівторок там відзначають останній зимовий празник Єпифанії, що по-церковному називають Богоявлення. Найбільше його очікують італійські дітлахи, бо в ніч із 5 на 6 січня до них завітає добра і щедра фея Бефана.

Як українські, так і італійські дітлахи під час новорічних свят мають подвійну радість: подарунки отримують двічі. Один із них від Діда Мороза. Другий дарунок – в Україні це солодкий «миколайчик» під подушкою від Святого Миколая, а в Італії солодка панчоха від старенької горбатої відьми Бефани.
За переказами, вона спускається до хати на мітлі і залишає малюкам кольорові панчохи, наповнені солодощами. Для слухняних дітей Бефана приготувала цукерки, шоколадки та медяники. А вередливі малюки отримують навіть чорні вуглинки, виготовлені з фарбованого цукру. Фольклористичний образ Бефани нагадує Бабу Ягу, краще сказати Бабусю Ягу. За легендою, це добра, приємна старенька з кривим носом і в лахмітті.
Звичайно, про чарівну панчоху від Бефани дбають батьки, але то є велика таємниця, бодай для найменших дітлахів, які ще продовжують вірити в казку.
«Це дуже важливе свято, бо наші діти ще у такому віці, коли необхідно мріяти. Взагалі необхідно мріяти протягом усього життя, завжди», – каже одна з мам.
Краще вірити в казку
Подарункові панчохи і сувенірні ляльки Бефани у святкові дні продаються по всіх магазинах. У Римі їх найбільше на площі Навона, де можна побачити відьму Бефану не лише лялькову, а й живу. Переодягнені акторки влаштовують танці і кумедні розваги з малюками. У Вітербо, поблизу столиці, змайстрували рекордно довгу панчоху завдовжки 70 метрів! Стара бабця на мітлі під веселу музику верховодить на гуляннях і забавах по всій Італії.
Образ Бефани дуже древній, з’явився ще за язичницьких часів. Однак традиція святкування має християнське коріння. Бефана дарує солодощі дітям на згадку про ті дари, які принесли волхви-мудреці для немовляти Ісуса. У кінці святкового дійства обідране опудало Бефани спалюють на вогні, щоб знищити все погане, що було у минулому році, і розчистити шлях для доброго і приємного у році новому.
Після празника Єпифанії зникають декорації і різдвяні прикраси. Насолодившись подарунками, діти з канікул повертаються до школи, але не прощаються з мрією про фею Бефану та її чарівні дарунки.
(Рим –Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG