Доступність посилання

ТОП новини

Керівник МЗС Польщі їде до Києва, де говоритиме і від імені ЄС


Варшава – Польща долучається до міжнародних зусиль з вирішення українсько-російської газової суперечки. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вирушає наступного тижня до Києва, де він говоритиме не лише як член польського уряду, але і як представник Євросоюзу. Польща, так само як і країни Західної Європи, з нетерпінням чекають завершення російсько-української «газової війни». Крім того, Польща, як найближчий союзник і сусід України, зацікавлена у відновленні співпраці між Президентом та Прем’єр-міністром України.

Наступного тижня міністр закордонних справ Польщі стане першим представником Євросоюзу, який матиме безпосередні розмови з Президентом Віктором Ющенком та Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, відтоді як 1 січня Москва припинила поставки газу до України.

Перед виїздом до Києва польський міністр Радослав Сікорський зустрічатиметься з керівниками дипломатії країн ЄС і повезе до Києва не лише побажання Варшави, але й настанови з Брюсселя.

Отож у Польщі сподіваються, що представник польського уряду в часі візиту в Україну представлятиме позицію всього Євросоюзу. Чого ж можна сподіватися від цієї поїздки? Про це Радіо Свобода запитало колишнього голову Комісії із закордонних справ польського Сейму Павла Залевського.

«Я вважаю, що цей візит має три завдання. По-перше, міністр Сікорський хотітиме особисто розібратися у тому, що зараз відбувається в Україні в контексті газової кризи, а також впливу внутрішньополітичного протистояння на перспективу євроатлантичної інтеграції України. По-друге, міністр говоритиме про проблему постачання газу до Європи. По-третє, в центрі уваги є проект Східного партнерства Євросоюзу, головним учасником якого має бути Україна. Адже відомо, що у березні ЄС ухвалюватиме рішення стосовно цього проекту», – зазначив Павел Залевський.

Щоб лідери України «в злагоді проводили державну політику»

На думку коментаторів, цими темами міністр Сікорський не обмежиться, адже у Варшаві боляче переживають розкол у помаранчевому таборі.

Із цього приводу голова Комісії із закордонних справ польського парламенту Кжиштоф Лісек зауважив: «Я вважаю, що Польща, як перевірений приятель України, має закликати як до сердець.., сумління, так і умів лідерів України, як Президента, так і Прем’єра, щоб вони одностайно і в злагоді проводили державну політику. Нам у Польщі відомо, як негативно впливають на країну такі протистояння».

У Варшаві сподіваються, що дружня участь Польщі зможе принести кращі плоди, ніж політичні заклики, що лунають з Брюсселя та Праги, яка головуватиме найближчі півроку в Євросоюзі.

(Варшава – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG