Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 11:07

«Український дім фотографій» – Україна у знімках


Київ – «Український дім фотографій» – новий проект, який цього року втілюватиме відомий фотограф і художник Антон Соломуха. Його не лише мета, а мрія – презентувати образи України європейцям. Адже, на думку майстра, Україна – це для більшості пересічних європейців terra incognita, хоча є однією з найбільших держав континенту з романтичним ореолом і яскравими трагічними сторінками історії.

Антон Соломуха народився у Києві, але вже понад тридцять років мешкає у Парижі. Мандрує світом із фото-технікою у руках і, за власним зізнанням, подумки порівнює міста Європи та Америки з ... Києвом, містом свого дитинства та юності: «Я настільки закоханий у Київ з дитинства, що для мене це якесь абсолютно чарівне, чудове місто, якась казка. І навіть сучасну архітектуру я майже всю сприймаю по-іншому, ніж мої київські друзі: вона абсолютно відтворює сьогоднішній стан України. У Києві можна бачити вздовж однієї вулиці застиглі в архітектурних формах різні епохи і відповідно різні настрої. Для фотомайстра це просто скарб!».

Показати світові сучасні образи України та її історико-архітектурні пам‘ятки, природні та урбаністичні ландшафти – мета міжнародного проекту, який отримав назву «Український дім фотографій».

Фотодім поки що розвивається в інтернеті
  1. За словами пана Соломухи, «Дім», який базуватиметься у Києві, зможе перетворити столицю України на потужний мистецький центр та «європейську столицю фотографії»: «Можливості для людей, які мають енергію та якийсь ідеал, дуже великі. Тому що контактність між митцями і галереями, можливість контактувати поміж митцями дуже велика. Я не працюю з фотографією як з документом. Я працюю з фотографією як з елементами для твору, який насправді збирається з багатьох елементів: з натури, з пейзажу і таке інше. Я спілкувався з українськими митцями – вони мають абсолютно унікальні збірки фотографій і фотографічних картин з різних куточків країни, які передають характер, романтику, будні України».

На сьогодні, фотодім розвивається в інтернеті, іде збір бази даних – фотографів, митців, портретів та образів України. Але попереду – пленери та фотовиставки, міжнародні презентації українських образів та пейзажів. І кожен куточок України матиме свій «фотографічний портрет», обіцяє Антон Соломуха.

(Київ–Прага)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG