Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 00:05

Понад два мільйони громадян України торгують на ринках


Київ – Чернігів – Одеса – Понад два мільйони громадян України заробляють на життя собі та своїм сім’ям, торгуючи на ринках. Ще близько 30 мільйонів є їхніми покупцями. Від початку лютого перші ризикують залишитися без роботи, а другі – без дешевих товарів. До цього можуть призвести нові зміни в законодавстві, які суттєво збільшують оподаткування малого та середнього бізнесу. Вихід із глухого кута шукають разом представники українських ринків, економісти та депутати всіх рівнів, які дали сьогодні прес-конференцію в Києві.

На думку експертів, та й самих підприємців, ухвалений у першому читанні закон «Про місцеві податки та збори» може стати бомбою аж ніяк не сповільненої дії. Бо замислювався він як антикризовий, але аналіз законопроекту показав, що він переносить податковий тягар із великого бізнесу на малий, прирікаючи останній на вимирання та вихід у тінь.

Голова асоціації «Укрринорк» Олександр Назаренко висловився про такі законодавчі зміни аж надто категорично: «Ухвалений закон «Про місцеві податки та збори» сильно ущемляє права підприємців та роботодавців. Це ринки, мережі паркування, туристичний та рекламний бізнес. Тобто за умови ухвалення цього закону збільшення ринкового збору буде від 21,4 до 214 разів! Це свідчить про те, що хтось у нашій країні зацікавлений знищити ринки та малий і середній бізнес».

В усьому світі в умовах кризи дрібного підприємця звільняють від податків. У Сполучених Штатах дрібні торгівці отримали суттєві пільги, у Білорусі їм взагалі на півроку скасували ринковий збір. В Україні ж на додачу до нього планується створити ринковий податок, тобто, звичайний торговець змушений буде додатково сплачувати кількасот гривень на місяць— з метою ліквідації «кризового» дефіциту в бюджеті.

Так найбільший у Європі ринок «Сьомий кілометр» біля Одеси за рік сплачує до 100 мільйонів гривень у бюджет. З лютого ця сума має зрости до трьох мільярдів. За прогнозами експертів, у результаті ціни підуть вгору, торгівці згортатимуть свій бізнес, а ринки припинятимуть існування. Заступник голови комітету Верховної Ради з питань економіки та підприємництва Ксенія Ляпіна взагалі вважає, що це спроба лобіювати інтереси великих торговельних центрів, які таким чином виграють у конкурентній боротьбі з ринками.

«Нам не потрібна допомога... просто хай нам не заважають!»

Втім, ринки здаватися не збираються. Першою вступила до боротьби Чернігівщина. Голова Чернігівської обласної профспілки підприємців Олена Варнакова зазначає: «15 січня ми відкриваємо символічний ринок – «Урядовий». Ціни там теж будуть урядові – «дорослі». А товар буде найгірший – щоб це було весело, видовищно. А якщо цей закон висунуть на голосування – то будемо піднімати всю Україну. Ми вбиваємо власного товаровиробника, сільгоспвиробника, який приїхав торгувати. Нам не потрібна допомога: нам уже «допомогли» з курсом долара! Ми не просимо прибрати податки – хай залишиться усе, як є, просто хай нам не заважають!»

Учасники прес-конференції днями зустрінуться з керівництвом уряду і Верховної Ради і озвучать свої вимоги щодо виходу з ринкової кризи. А вимоги не такі вже й складні: скасувати антиринковий законопроект. А всі ринкові податки та збори об’єднати в єдиний податок, який би залежав лише від товарообігу. Тоді бабуся із зеленню й редискою платитиме одну суму, власник кіоску з одягом – іншу, і ні той, ні інший не будуть тікати від оподаткування в тінь.

(Київ – Чернігів – Одеса – Прага)

  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG