Доступність посилання

ТОП новини

Кримські мусульмани закликали до припинення вогню у Смузі Газа


Мітинг кримських мусульман на центральному майдані Сімферополя 11 січня 2009 р.
Мітинг кримських мусульман на центральному майдані Сімферополя 11 січня 2009 р.

Сімферополь – У вихідні в Сімферополі пройшов мітинг проти війни на Близькому Сході, його учасники засудили Ізраїль за жорстокість проти мирного населення Гази. Напередодні Меджліс кримськотатарського народу закликав протиборчі сторони негайно припинити військові дії у Смузі Газа і почати переговорний процес.

Людей на мітинг зібралося було небагато – 200-300 осіб, які прийшли на центральний майдан Сімферополя попри сніжну і морозну погоду.

У Криму з тривогою спостерігають за перебігом подій у Смузі Газа. Адже на півострові мешкає найбільша в Україні мусульманська громада, а також тут багато вихідців з арабських країн, в тому числі із Палестини. А ще багато кримчан мають рідних у самому Ізраїлі.

Учасники мітингу, який пройшов під палестинськими прапорами, заявляли, що вимагають від Ізраїлю припинення війни. Вони тримали в руках фотографії постраждалих у результаті військового конфлікту, транспаранти з гаслами кількома мовами і скандували: «Зупиніть війну!», «Вивести війська з Палестини!» тощо.

Акція пройшла без інцидентів, якщо не брати до уваги те, що її учасники спалили державний прапор Ізраїлю. Одним із організаторів мітингу виступила невідома досі «Партія національного руху», яка пропагує «життя за ісламськими канонами».

Меджліс і Муфтіят теж за мир

Формально ні Меджліс кримськотатарського народу, ні Духовне управління мусульман Криму (Муфтіят) до цієї акції не мали стосунку. Хоча на мітингу виступив член Меджлісу Зевджет Куртумеров, який оприлюднив раніше ухвалену президією представницького органу кримських татар заяву про підтримку зусилля міжнародної громадськості, Організації Об`єднаних Націй з припинення насильства на Близькому Сході. Він закликав протиборчі сторони припинити військові дії й розпочати переговорний процес.

У цьому документі, направленому Меджлісом до посольств Ізраїлю і Палестини в Україні, мовиться, що кровопролиття «привело жителів Палестини до гуманітарної катастрофи» і «має бути негайно зупинене». «Смерть сотень безвинних людей, страждання і муки мирних жителів однієї з густонаселених територій Близького Сходу не можуть залишити байдужим міжнародну громадськість», – йдеться в заяві президії Меджлісу.

Муфтій мусульман Криму хаджи Еміралі Аблаєв теж закликав до негайного припинення вогню і початку переговорів.

(Сімферополь – Київ-Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG