Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародна автомобільна виставка у Детройті


Нью-Йорк – У Детройті, столиці американського автобудування, відкрилася перша у новому році міжнародна автомобільна виставка. Цей автомобільний салон це не стільки відповідь на світову економічну кризу взагалі та зниження попиту на авта в Америці зокрема, скільки реакція на кризу.

Усі три автомобільні велетні, General Motors, Ford та Chrisler, опинилися на межі банкрутства, отримали понад 15 мільярдів доларів кредитів від уряду. Ïхня продукція не користується попитом купувати, бо американці потребують економічних машин, а ці компанії досі так званих бегемотів, великі авта, що поглинають пальне як п’яний матрос віскі, годі й говорити про економічність. Наслідком цього за минулий рік продаж автомобілів детройтського виробництва скоротився на третину.

Дійшло до того, що «Форд» нині пропонує два авта по ціні одного. Отож, назовні детройтський салон, офіційна назва «Північно-американська міжнародна автомобільна виставка», виглядає як завжди. Це сотні авт, розташовані на стендах виставочного центру Кобо. Машини виблискують хромом і лаком, навколо них походжають довгоногі красуні, демонструючи себе і найновіші моделі з усього світу. Тисячі журналістів висвітлюють детройтський салон, а пояснення дають лідери автомобільних компаній. Але блиск цей ніби трохи приглушений.

«Сумне видовище – цьогорічна виставка, – каже Джордж Пітерсон, глава каліфорнійської консультативної фірми AutoPacific. – Автобудівники намагаються виглядати впевненими у собі, але усвідомлюють, що криза відкидає їх на 20 років назад».

Намагаючись подолати занепад, автокомпанії роблять ставку на гібридні, тобто бензино-електричні двигуни, на електричні машини, та двигуни на альтернативному паливі, як ото водень. «Форд» показує прототип електричної машини під умовною назвою «Проект М», виробництво має розпочатися за півроку. Конкурентів на цьому полі багато. Електричні машини демонструють японські фірми «Міцубіші», «Хонда», «Субару». «Крайслер» заповідає перше електричне авто 2010-го року.

Можливо так і буде, що надійте ера електричних автомобілів

Але самої рішучості не вистачить, щоб покласти край залежності від імпортованої нафти. Електричним автам поки що бракує акумулятора, який можна заряджати швидко, але поки що навіть показаний на детройтському салоні «Шевроле Вольт» надійде у продаж лише наступного року. До того ж, і «Вольт» має недосконалий акаумулятор. Його треба заряджати по 6 годин на кожні 65 кілометрів пробігу.

«Дженерал Моторз» планує збудувати завод для виробництва вдосконалених акумуляторів для нового авта, але їх поки що не винайшли. Крім того нема гарантії щодо масового попиту на електричні машини, адже «Вольт» має коштувати близько 40 тисяч доларів, це удвічі дорожче, ніж пересічне авто. Між тим, бензин, який коштував півроку тому долар за літр, подешевшав удвічі. Внаслідок цього зникла черга за бензино-електричним автом «Тойота-Пріус», що досі розкуповували як гарячі пиріжки. Отож, на детройтській міжнародній виставці відчувається атмосфера непевності.

(Нью-Йорк-Київ-Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG