Доступність посилання

ТОП новини

Зимовий сезон розпродажів у Європі


У магазині оголошення про знижки
У магазині оголошення про знижки

Рим – У країнах Західної Європи у розпалі зимовий розпродаж товарів. Покупці – у гонитві за речами зі знижками, а комерсанти сподіваються надолужити обсяги продажу у важкий період економічної кризи. Втім, поведінка європейців-консумістів дещо міняється, і це засвідчив перший тиждень масового шопінгу в Італії.

Розпродаж! Це не просто магічне слово для італійців – це подія неабиякого національного значення. Преса наввипередки повідомляє про знижки у великих містах. Психологи і стилісти роздають рекомендації, як не розгубитися у розмаїтті здешевленого одягу, взуття та аксесуарів. Асоціації споживачів, підприємців оголошують прогнози, скільки витратять покупці і які прибутки матимуть магазини за цих півтора місяця.

Поза тим, сусідка сусідку запитає: чи ти вже придбала щось зі знижками, що саме і де? Манія шопінгу поширюється на всіх. Навіть, якщо ваш гардероб не потребує оновлення, – треба! Гріх цього не зробити саме нинішнього сезону: вперше престижні марки Gucci, Fendi, Burberry, D&G спустили ціни на 40-50 відсотків. Зазвичай більше 20 процентів вони не скидають.

Найдовші черги біля розкішних магазинів. Італійці люблять і вміють одягатися гарно, тому придбати якісну фірмову річ за більш-менш помірну ціну – мрія багатьох. «Я заощадила рівно наполовину: розраховувала витратити приблизно 800 євро, а насправді усе обійшлося в 400. І щаслива з цього!», – поділилася радістю молода римлянка.

Годі консумізму!

Скрутніше почуваються власники малих бутиків. Хоч і крутяться в них клієнти, як у вулику, до каси наближається далеко не кожний. «Думали, що минуле Різдво було найгірше щодо виручки, але й цього разу продаж іде кволо», – каже працівниця магазину. Ширший вибір і вигідніша пропозиція у великих торговельних селищах на околиці міст. Там здешевлені товари можна знайти і упродовж року, а в сезонний розпродаж ціни знижуються подекуди до 70 відсотків.

Одним словом, купують переважно те, що дійсно необхідне і насправді вигідне, або щоб задовольнити палке бажання мати сумку марки Prada чи пасок від Armani. Таку обережність покупців називають новою соціальною тенденцією в Італії. Ще кілька років тому жителі півострова були менш прискіпливими до своїх витрат. Купувалося не тому, що потрібно, а тому що зі знижкою.

Економісти наголошують на зменшенні купівельної спроможності населення, тоді як соціологи відзначають позитивний момент осмислення раціонального споживання товарів. Про решту вже неодноразово говорив цими днями Папа Римський: глобальна криза має стати можливістю для перегляду світової економічної моделі, що базується на консумізмі.

(Рим-Київ-Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG