Доступність посилання

ТОП новини

Газу немає. Це єдине, що всі розуміють


Прага – Так чи приблизно так висловився Президент Європарламенту Ганс-Герт Пьоттерінґ. Він закликав Росію та Україну виконувати угоду з газу. Подібні слова-заклики лунали у вівторок із вуст багатьох європейських політиків. Європа просто благає: ну зробіть уже щось із тим клятим газом! І що у відповідь?

Болгари мерзнуть чи не найбільше під час нинішньої газової кризи.
У відповідь – нові взаємні звинувачення України та Росії. Газова ж труба й надалі майже порожнісінька.

Голова правління «Нафтогаз України» Олег Дубина заявив, що сьогодні надійшла телеграма ВАТ «Газпром» з пропозицією відкрити напрямок ГВС «Суджа» в обсязі 76 млн. кубометрів і протранспортувати цей газ у напрямі ГВС «Орлівка» для подальшого транспортування 12 млн. кубометрів на Молдову і 64 млн. кубометрів на Туреччину і Балкани.

«Фахівці «Газпрому» підготували чергову перевірку. Ми подали свої пропозиції: дайте той же обсяг, тільки через ГВС «Писарівка» і ГВС «Валуйки»», – сказав він.

При цьому О. Дубина додав найсуттєвіше: «сьогодні виконати ту пропозицію «Газпрому», на жаль, газотранспортна система України не то що не може, а якщо нам виконати, то доведеться залишити без газу Одеську, Луганську, Донецьку і частково Дніпропетровську області».

Також він зазначив, що «прийняте рішення веде до подальшого нагнітання становища».

Голова правління російського «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Україна не дає жодних виразних пояснень, чому відмовилась транспортувати російський газ до Європи.

Сьогодні Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу мав телефонну розмову з прем’єр-міністром Росії Володимиром Путіним.

«Баррозу висловив жаль у зв’язку з незначним рівнем газу, що постачається до Європи, а також відсутністю повного доступу експертів до головного диспетчерського центру в Москві», – сказав представник Кабінету президента Єврокомісії.

Водночас представник Європейської комiсiї Ферран Таррадельяс Еспунь закликав Україну й Росiю забезпечити повний доступ мiжнародних спостерiгачiв до даних центральних диспетчерських служб «Нафтогазу» і «Газпрому».

За його словами, наразi на центральному диспетчерському пунктi російської компанії в Москвi перебувають двоє мiжнародних спостерiгачiв, на центральному диспетчерському пунктi «Нафтогазу» в Києвi – шiсть.

Путін в усьому звинуватив Україну, а пізніше заявив, що взагалі сумнівається, що українська газотранспортна система є дієздатною.

Сьогодні ж заступник голови Газпрому Олександр Медведєв заявив, що «Газпром» і країни-споживачі газу будуть вимагати повернення збитків через припинення Україною транзиту.

Європа готова допомогти фахівцями

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні провела телефонну розмову з прем'єр-міністром Чехії Міреком Тополанеком.

Прем'єри з'ясовували причини ситуації, яка виникла з поставками газу в європейські країни.

Як мовиться в повідомленні чеського президентства, Тополанек від імені ЄС поцікавився причинами і наслідками затримки в постачанні газу в ЄС.

Тимошенко розповіла про деякі технічні труднощі. Зокрема, тиску газу, який поставляється з Росії, сказала вона, був занадто низьким.

Прем'єр-міністр Чехії порекомендував без зволікання вийти на контакт із представниками «Єврогазу», які готові допомогти Україні з вирішенням технічних проблем, повідомив Інтерфакс-Україна.

Сьогодні ж прем'єр України і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу домовилися про активніше залучення європейських фахівців до моніторингу процесу поставок російського газу до країн Євросоюзу.

Крім того, прес-служба Кабміну повідомила про те, що 14 січня з робочими візитами Україну відвідають прем'єр-міністри Болгарії і Словаччини.

Також прем'єри цих держав 14 січня приїжджають у Москву.

Про це повідомив прем'єр-міністр Росії Володимир Путін журналістам у вівторок у залі центрального виробничо-диспетчерського департаменту «Газпрому».

Європа чекає і сподівається, що російський газ таки прийде у їхні домівки. Європа особливо ніби й не нарікає. Вона лише просить, звертаючись до Києва і Москви: досить сварок і взаємних звинувачень! Робіть щось! Холодно ж!

  • Зображення 16x9

    Зиновій Фрис

    На Радіо Свобода з 1994 року. У різні роки очолював кілька газет, у тому числі «Заповіт» і «Пан плюс пані», був власним кореспондентом «Киевских ведомостей» у країнах Балтії та Скандинавії, а потім заступником головного редактора цього видання.
XS
SM
MD
LG