Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз іще аналізує пропозицію Росії про газовий саміт


Чехія, яка головує в Європейському Союзі, через це наразі утримується від відповіді на заклик президента Росії Дмитра Медведєва, повідомив речник Єврокомісії.

Він не дав знати, коли може надійти така відповідь.

Інший речник повідомив, що голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу говорив про саміт із російським керівником, але теж поки що утримався від відповіді.

За словами речника, Єврокомісія ще має узгодити свою позицією з Чехією і з іншими європейськими партнерами.

Цього ж дня, в середу, цей саміт обговорив телефоном із керівником Єврокомісії і Президент України Віктор Ющенко. За повідомленням, вони наголосили, що час і місце проведення такого саміту треба визначити після подальших консультацій із лідерами інших європейських держав.

Із цим погодився і президент Польщі Лех Качинський, який теж узяв участь у розмові.

Раніше в середу Ющенко, перебуваючи з візитом у Польщі, запропонував провести саміт голів держав та урядів як тристоронній, у форматі Україна – Росія – країни ЄС, що споживають імпортований російський газ.

Але оскільки Росія, на переконання Ющенка, є країною-учасником газового конфлікту, вона не може проводити такий саміт на своїй території, вважає український керівник.

У Києві Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, зі свого боку, підтримала позицію Віктора Ющенка і заявила, що такий саміт мав би відбутися на території країни, яка не залучена до конфлікту.

Перед цим президент Росії Дмитро Медведєв висловив у середу пропозицію провести багатосторонній саміт голів держав і урядів країн, які отримують газ із Росії або є транзитними державами, в Москві вже цієї суботи.
XS
SM
MD
LG