Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 15:09

Тимошенко: Європейські експерти підтвердили рацію України


Прем’єр-міністр України на зустрічі в середу ввечері з колегою з Болгарії Серґеєм Станишевим у Києві заявила, що має «перші висновки європейських експертів», за якими підтверджено, що Україна не брала несанкціоновано газу для внутрішніх потреб.

За словами Юлії Тимошенко, таким чином доведено, що Україна використовувала російський газ тільки як технічний, для забезпечення транзиту решти газу.

«Це ще раз підтверджує, що Україна обіймає чесну і послідовну позицію», – заявила вона.

Також, за її словами, європейські експерти підтримали думку України, що транзит газу для Болгарії й інших балканських країн тим маршрутом, якого вимагав російський «Газпром», «технічно неможлива».

«Газпром» заявляє, що відбір Україною технічного газу з експортних обсягів був «крадіжкою», і під цим приводом різко скоротив, а потім і цілком припинив постачання свого газу до Європи через територію України.

Раніше в середу голова правління «Нафтогазу України» Олег Дубина повідомив, що звернувся з пропозицією до «Газпрому» надавати Україні технічний газ, необхідний для живлення устаткування газотранспортної мережі, в кредит, доки не встановлені нові ціни на російський газ для України і транзит українською територією.

За повідомленнями, дотеперішній українсько-російський документ про транзит російського газу передбачає, що цей технічний газ надає Росія, а Україна оплачує його.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG