Доступність посилання

ТОП новини

Хто більше втрачає у газовій суперечці? Що радив Андрій Сахаров Україні? (Огляд преси)


Київ – Внаслідок газового конфлікту кількість прихильників Росії в Європі поменшає, але симпатиків України через це не побільшає, переконаний експерт «Газети по-українськи». Однак він зазначає, що Росія в цій суперечці втрачає більше, бо її провина перед європейськими споживачами значніша. На думку експерта, економіка України споживає надмірно високий обсяг газу – 70 мільярдів кубів щороку. Це майже в п’ять разів більше, ніж Польща, яка має значно потужнішу економіку. Україна споживає більше газу,ніж Італія чи Іспанія. За такого неефективного використання цього ресурсу держава не може уникнути залежності. Про це наголошується в статті «Росія хоче організувати у нас безлад і конфлікти».

Щоб зменшити свою енергетичну залежність від Росії, Україні, незважаючи на уроки Чорнобильської трагедії, все-таки доведеться прискорити будівництво атомних електростанцій. Надто вже могутнє й зручне джерело енергії – атомний реактор! Про це свого часу наголошував академік Андрій Сахаров. Більше з його баченням збереження енергетичної незалежності України знайомить газета «День» у публікації «Поради Андрія Сахарова сучасному урядові України».

У цьому ж числі «День» у статті «Європа відвертає носа від російського газу» пише, що газовий конфлікт Росії та України та припинення постачання російського газу в Європу сприятимуть збільшенню фінансування Євросоюзом програм розвитку альтернативних джерел енергії. Також це прискорить просування проектів газопроводів з Африки та Середньої Азії до Європи.

Головним мотивом нинішньої поведінки Росії є лише одне: Кремль не може змиритися зі втратою мрії про статус енергетичної імперії. Росія хоче перекласти свої внутрішні проблеми на інші країни, в першу чергу на Україну, і зробити з неї ворога. І вона вже раз так робила напередодні чеченської війни. Про це в газеті «Голос України» наголошує народний депутат Тарас Стецьків. Докладніше з його думкою можна ознайомитись в матеріалі під заголовком «Зменшення споживання імпортного газу вдвічі має бути національною стратегією».

Газета «Факти» нагадує, що завтра виповнюється 70 років старожилу української політики Володимиру Горбуліну. В інтерв’ю виданню екс-секретар Ради з нацбезпеки та оборони наголошує, що йому не дозволяють старіти почуття гумору, іронія, а також терпіння і сила волі.

(Київ–Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG