Доступність посилання

ТОП новини

Хто відповість за «газову» трагедію у Дніпропетровську?


Пам’ятник жертвам трагедії.

Дніпропетровськ – Тут наближається до завершення судовий процес у справі про «газову» трагедію. Вибух побутового газу в багатоповерховому житловому будинку сталася у жовтні 2007-го року й забрав життя 23 людей. На сьогодні призначене чергове судове засідання, на якому, як очікують, суд може амністувати звинувачених.

Десятки засідань, свідчення сотень потерпілих і очевидців. Суд у справі про вибух у багатоповерхівці триває вже більше року. На лаві підсудних – троє колишніх високопосадовців компанії «Дніпрогаз»: гендиректор Ігор Іванков, його перший заступник Максим Сорокін та головний інженер Сергій Бачурін. Усім трьом 2007-го року висунули звинувачення у службовій недбалості, яка призвела до тяжких наслідків.

А втім, за рік судового слухання, як виглядає, ставлення суддів до обвинувачених дещо змінилося: два місяці тому їх з-під варти під грошову заставу в кілька мільйонів, які заплатив «Дніпрогаз». А місяць тому, на останньому в минулому році засіданні суду, троє звинувачених подали заяви про амністію.

«Нетяжка» стаття + неповнолітні діти = амністія?


Цю церкву збудували після трагедії...
Чи задовольнять ці заяви судді, ймовірно, стане відомо сьогодні. А втім, адвокати сторони «Дніпрогазу» впевнені, що рішення про амністію буде: по-перше, стаття, за якою їм висунуто обвинувачення, не вважається «тяжкою» і передбачає покарання до 5 років позбавлення волі, до того ж, в усіх трьох підсудних є неповнолітні діти.

Випереджаючи обурення потерпілих та їхніх захисників, адвокат «Дніпрогазу» Андрій Циганков каже: справжні причини вибуху досі не з’ясовані.

«Ми подавали клопотання про додаткове дорозслідування, щоб слідство встановило справжні причини вибуху, це найголовніше», – зазначив адвокат «Дніпрогазу».

«Всі, хто керував мережами, мають бути притягнуті до відповідальності»

Між тим самі потерпілі сумніваються, що обвинувачені так просто зможуть уникнути відповідальності. Вони кажуть: суд має покарати газівників, щоб подібні трагедії не повторились. Одна з потерпілих, пані Людмила переконана: на лаві підсудних мають бути не тільки ці троє керівників компанії.

«Розвал усієї газової мережі стався не сьогодні, а можливо, після розвалу Радянського Союзу. Ймовірно, всі ті посадовці, які керували газовими мережами упродовж цього часу мають бути теж притягнуті до відповідальності», – вважає потерпіла.

А от представник потерпілих, адвокат Дмитро Поповський впевнений: суд прохання обвинувачених задовольнить, бо зміни в законодавстві, ухвалені Верховною Радою, дають на це підстави. Якщо таке рішення суд ухвалить, адвокат обіцяє допомогти потерпілим подати цивільні позови.

Вибух в 10-типоверовому житловому будинку в Дніпропетровську стався у жовтні позаминулого року. Він забрав життя 23 людей, більше чотирьохсот визнані потерпілими.

Житлові проблеми постраждалих влада розв’язала досить швидко: вже за місяць-два звітували про те, що всі родини отримали грошові компенсації. А втім, серед потерпілих лишилися і невдоволені – хтось сумами відшкодувань, хтось тим, що міська влада зволікала з виділенням землі для спорудження нового будинку.

Не вповні справдилися й обіцянки влади щодо спорудження храму в пам'ять про трагедію: його обіцяли урочисто відкрити ще на річницю вибуху, не відкрили й досі.

  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

XS
SM
MD
LG