Доступність посилання

ТОП новини

У Криму протест ринкових торговців зіпсував святковий захід проросійських сил


Мітинг проросійських сил

Сімферополь – Дрібні торговці з ринків Сімферополя, протестуючи проти запровадження нового ринкового збору, сьогодні ледь не зірвали мітинг, організований Партією регіонів, Російським блоком, Партією «Союз» і Блоком Наталії Вітренко з нагоди Дня Автономної Республіки Крим. Кілька сотень підприємців та членів їхніх родин скандували «Ганьба!» і «Геть податок!» та намагалися прорватися до трибуни, де стояли члени президії кримського парламенту і лідери проросійських фракцій.

Мітингують дрібні підприємці
Учасники цієї акції протестували проти запровадження високих ставок місцевих ринкових зборів, встановлених кримською владою. Вони назвали «зашморгом на шиї малого бізнесу» дії місцевої влади в умовах економічної кризи.
Щоб не допустити зіткнень мітингувальників, міліція не пропустила учасників акції протесту підприємців до трибуни. Невелика бійка швидко припинилася, а торговці продовжили свій мітинг під стінами сімферопольської міськради, де теж більшість мають проросійські сили.
Зіткнення розборонила міліція
А на мітингу, організованому представниками проросійської парламентської більшості, відзначалося, що створення автономної республіки «захистило кримчан від українізації і наступу бандерівщини» і тепер слід захистити права Кримської автономії. Присутні тримали в руках державні прапори Росії, Андріївський прапор і партійні знамена, а також транспарант з гаслом «Захистимо Крим від свавілля українських чиновників!». Вони також скандували: «Севастополь! Крим! Росія!» та «Україна, Росія, Білорусь – єдність!». Більшість учасників цієї акції виявилися працівниками бюджетної сфери, яких привезли до Сімферополя з регіонів автономії.
Кримська автономія: бути чи не бути?
У вівторок виповнилося 18 років від дня проведення на території Кримського півострова референдуму про відновлення автономії. На честь цього тут відзначається День Автономної Республіки Крим. Вітання кримчанам з цієї нагоди надіслали Президент України Віктор Ющенко, Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко і Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. В Сімферополі і населених пунктах автономії пройшли святкові збори, виставки і концерти.
20 січня 1991 року на Всекримському референдумі на запитання «Ви за відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки як суб’єкта Союзу та учасника Союзного договору?» проголосували близько 93% його учасників. Водночас кримськотатарське населення півострова референдум бойкотувало, зважаючи на те, що на той час СРСР залишався авторитарною державою і лише частина раніше депортованих кримських татар змогла повернутися на історичну батьківщину. І зараз лідери Меджлісу кримськотатарського народу вважають, що нинішній статус Криму не гарантує прав корінного народу на вільний розвиток своєї мови, культури та освіти.
Торік активісти кримського відділення Всеукраїнського об’єднання «Свобода» виступили з ініціативою проведення загальнодержавного референдуму про ліквідацію кримської автономії і перетворення АРК в Кримську область. Однак Центральна виборча комісія України відмовилася реєструвати ініціативні групи, створені прихильниками «Свободи». Втім, на півострові і далі продовжуються дискусії як щодо доцільності самого існування автономії, так і про шляхи її перетворення з територіальної, а фактично – російської, у кримськотатарську.
(Сімферополь –Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG