Доступність посилання

ТОП новини

Виграла чи програла Тимошенко газову війну? Чи можна об’єктивно визначити ціну газу для України? (Огляд преси)


Київ – Навіть після підписання газових контрактів Україна і Росія по-своєму трактують вартість блакитного палива. Ці розбіжності коментує експерт газети «День». Він зазначає, що про об’єктивну ціну можна буде говорити після публічного оголошення основних параметрів газових контрактів. Сьогодні ж експерти мають справу не з конкретними фактами, а з їхніми інтерпретаціями. А ще фахівець переконаний, що цим конфліктом Росія намагалася замаскувати свої проблеми з дефіцитом газу, який виникає на піку споживання. Заголовок статті – «Газовий бумеранг».

У цьому ж числі журналісти «Дня» намагаються з’ясувати, виграла чи програла Юлія Тимошенко у газовій віні. Але дати остаточну відповідь газетярі зможуть дати лише після закінчення другого кварталу. А поки прем’єр абсолютно недосяжна для конкурентів, переконані журналісти. І якщо газові домовленості не обернуться чимось уже зовсім невигідним для України, то це серйозна заявка Тимошенко на президентство, наголошується в публікації «Газові лаври чи терновий вінок?»

У січні традиційно почалася кампанія декларування доходів жителями України. У яких випадках, обумовлених законом, повинна подаватися декларація, розповідає газета «Факти» у рубриці «Корисно знати».

А ще «Факти» інформують, що цього року фінансування Національної спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, що приймає дітей з усієї країни, зменшили в чотири рази. Це означає, що незабаром лікарі не будуть оперувати дітей, батьки яких не можуть купити ліки. Як наголошує в газеті директор лікарні, сьогодні медики можуть купити тільки препарати для наркозу, кисень і спирт. А на харчування пацієнтів виділено лише дві гривні на день.

Газета «Діло» пише, що ринок риби та морепродуктів став одним із тих секторів економіки, які найбільше потерпіли від послаблення гривні. Близько 90% рибної продукції імпортується в Україну. Тому різкий скачок курсу долара сприяв подорожчанню дарів моря на 20–50%. Докладніше інформується в статті «Скільки риби не допливе до України».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG