Доступність посилання

ТОП новини

Наслідки аварії на нафтопроводі в Закарпатті люди відчуватимуть ще дуже довго


Ужгород – Наслідки аварії на нафтопроводі в Закарпатті люди відчуватимуть ще десятки років, кажуть фахівці. Дизпаливо із розгерметизованого трубопроводу разом із підземними водами почало потрапляти до колодязів із питною водою жителів села Кострино Великоребзнянського району Закарпаття. Понад півтисячі людей уже залишилися без питної води. Крім того, аварією завдано шкоди ґрунтам, а шкідливі речовини можуть потрапити в річку Уж. Аварія на нафтопроводі в Закарпатті трапилася 17 січня, але до її повної ліквідації ще далеко.

Ліквідація наслідків розливу нафти
17 січня внаслідок розгерметизації магістрального продуктопроводу неподалік села Кострино стався витік 100-120 кубометрів дизпалива. Внаслідок аварії дизпаливо потрапило до підвалів 5 будинків, понад двох десятків колодязів, 35 присадибних ділянок. Також виникла загроза потрапляння нафтопродуктів у річку Уж.

Для виловлювання дизпалива рятувальні підрозділи МНС вирили спеціальні котловани, з яких проводять відкачку нафтопродуктів. На ліквідації надзвичайної події задіяно 65 осіб та 15 одиниць техніки. Триває очистка від дизпалива відвідних каналів, вулиць, колодязів. Також у Кострині працює виїзна бригада медиків, яка щодня проводить подвірний обхід.

Проте шкоду, завдану населенню та довкіллю, ще лише визначають. Створена спеціальна комісія в селі, яка це робить, а працівники Державної екологічної інспекції визначають збитки, завдані природі.

Дизпаливо потрапило до колодязів із питною водою

Щодо питної води, то ця проблема суттєва. Уже на другий день після аварії дизпаливо, разом із підземними водами почало потрапляти в колодязі. Під загрозою залишитись без питної води опинилися майже півтисячі мешканців села. Наразі селянам воду підвозять в автоцистернах.

Оскільки ж воду з існуючих колодязів не можна буде використовувати ще щонайменше 10 років, як, у принципі, і постраждалі землі, місцева влада пропонує свій вихід із ситуації.

В. о. голови Великоберезнянської райдержадміністрації Мирослава Каламуняк повідомила: «Ми розробили проект будівництва водопроводу, за яким із урочища неподалік села буде надходити чиста вода до населення. Але треба сказати, що зі своїх колодязів люди, може, ще й десяток років не зможуть вживати воду. Все це наразі оцінюється комісією, щоб визначити шкоду, заподіяну людям і природі».

Із постраждалими від першого дня безпосередньо на місці постійно перебуває хтось із керівництва області. Зокрема, вчора голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші зустрівся з постраждалими й доручив збільшити кількість техніки і спеціалістів, які працюють на очищенні території, щоб пришвидшити цю роботу. Забруднену землю чимшвидше треба обробити спеціальними засобами, а весь забруднений сніг необхідно вивезти, щоб мінімізувати шкоду.

Винні в аварії зобов’язалися відшкодувати збитки, завдані людям і природі

Винний в усьому простий інженер?

Наразі всю вину за аварію на нафтопроводі поклали на простого інженера, який працював на місцевій станції продуктопроводу. На нього наклали штраф – 225 гривень. Чи відповідатимуть якісь посадовці за аварію, наразі невідомо.

Щодо відшкодування збитків, то надійшло повідомлення, що вчора представники дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс», на нафтопроводі якого сталася аварія, погодилися стовідсотково компенсувати наслідки інциденту. Також вивчається і розмір шкоди, завданої навколишньому середовищу. Державною екологічною інспекцією через порушення природоохоронного законодавства ДП «Прикарпатзахідтранс» підприємству буде пред’явлена претензія за екологічні збитки.

(Ужгород – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG