Доступність посилання

ТОП новини

Чому Юлія Тимошенко хоче замінити голову Нацбанку? До чого призведе емісія гривні? (Огляд преси)


Київ – Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вимагає негайної зміни керівництва Нацбанку України. Чи не тому, щоб здійснити додаткову емісію гривні? – запитує газета «Україна молода». За неофіційною інформацією видання, голова НБУ Володимир Стельмах є супротивником ідеї уряду щодо додаткової емісії національної валюти, щоб перекрити дефіцит державного бюджету у «передвиборний рік» і дати поштовх економіці ціною шаленої девальвації гривні. Ймовірно, що Петро Порошенко, якого журналісти вважають близьким до нинішнього Прем’єра, підтримає політику уряду. Водночас, на думку міністра фінансів Віктора Пинзеника, увімкнений верстат на фабриці грошових знаків призведе до величезної інфляції, після чого стабілізувати гривню буде дуже важко. Про це йдеться в статті «Швидше вмикайте верстат!»

Сьогодні практично кожен політик може похвалитися цікавим рядком у своїй біографії – «Звання та ордени». Як пише «Нова газета», амбіції української політичної еліти ростуть з кожним днем: якщо ще десять років тому Героями України були одиниці, то зараз їхня кількість нестримно зростає. Тільки незрозуміло, для кого вони стали героями? Конкретно про персоналії розповідається в статті «Тимошенко – великомучениця, а Черновецький – наймудріший».

Дописувача газети «День» дивує, як погано уявляють собі особливості менталітету, світогляду та світовідчуття одні одних українці та росіяни. Тому автор статті наголошує, що українцям нарешті потрібно відмовитися від хуторянської сало-горілчаної філософії у вибудовуванні будь-яких відносин із сучасною Росією, в особі якої, на думку дописувача, Україна має справу з дуже твердим, безжальним опонентом, який не прощає помилок та слабкості. На цьому наголошується в матеріалі «Глухі кути великоруської свідомості».

«Промінвестбанк», «Надра», «Укрпромбанк»… Скоро до цього переліку, як пише «Газета 24», приєднається ще з десяток українських банків. Про те, як уже зараз можна розпізнати ненадійну фінансову установу, розповідається в статті «Півроку без грошей».

Найближчим часом у парламентській фракції «Наша Україна – Народна самооборона» відбудуться суттєві зміни і більшість депутатів займуть одностайну позицію. Про це в газеті «Діло» стверджує новий лідер фракції «НУ-НС» Микола Мартиненко. Заголовок інтерв’ю: «Збираюсь спілкуватися з Президентом, а не з його клерками».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG