Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 20:48

Перемир’я між Тимошенко і Ющенком якщо й було, то скінчилося


Київ – Взаємні нападки Секретаріату Президента та Кабінету Міністрів почастішали. На думку політологів, після укладення газових угод, конфлікт між Президентом Віктором Ющенком та головою уряду Юлією Тимошенко знову стає головним сюжетом української політики.

Рік другого прем’єрства Юлії Тимошенко пройшов під знаком боротьби між нею та Президентом і його Секретаріатом. Проте під час газового конфлікту Ющенко та Тимошенко ніби уклали перемир’я і навіть виступили зі спільною заявою – чого вже давно не було.

Банкова думає про ревізію газових домовленостей

Проте відразу після укладання газової угоди Тимошенко була піддана нищівній критиці з боку Секретаріату Президента, на голову уряду пішла злива критики.

«Спроба розібратися з Національним банком – це перекладення, – каже перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак, – це спроба відвести увагу суспільства від проблеми, яка зараз нас ударить значно глибше. Мається на увазі проблема з газом. Якщо говорити про ситуацію на валютному ринку, то зводити все до кредиту рефінансування, який був виданий банку «Надра», це примітивно. Давайте говорити про те, звідки у нас диспропорція торговельного балансу».

Попервах в Секретаріаті Президента говорили про необхідність перегляду газових домовленостей. Однак засідання Ради національної безпеки та оборони, де мали б розглянути укладені у Москві газові домовленості, перенесене на 30 січня.

«Ми почули останнім часом заяви від європейських інституцій і окремих держав щодо того, що газові домовленості є важливими для Європи, і що вони не повинні переглядатися, – коментує ситуацію керівник політичних програм центру імені Олександра Разумкова Юрій Якименко. – Можливо, це вплинуло на те, що треба підготувати певні позиції для засідання РНБО, які могли би бути озвучені, але не ставили під сумнів ці домовленості».

БЮТ б’є по Нацбанку

Натомість уряд відповів, що опоненти діють в інтересах тіньових ділків і знову почали висувати до Президента вимогу негайно звільнити голову Нацбанку Володимира Стельмаха.

«Ця істерія є спробою скомпрометувати домовленості досягнуті в Москві, – каже перший віце-прем’єр Олександр Турчинов. – Вона тиражується тими політиками, які годувалися на ці брудні гроші. Уряд не дозволить проводити ревізію домовленостей, які відображають інтереси держави».

У понеділок з ініціативи фракції БЮТ відбудеться позачергова сесія Верховної Ради, на якій буде розглянуто політику Національного банку. В Секретаріаті Президента наступ Прем’єра на голову Нацбанку потрактували як спробу голови уряду відволікти увагу від провальних газових домовленостей.

Можновладці сваритимуться до виборів-2010

Політолог Кость Бондаренко вважає, що нового перемир’я між Ющенко та Тимошенко бути не може, навпаки – конфлікт між ними стане хіба що інтенсивнішим. Позбавити одне одного посади вони зараз не мають можливості. Бо сторони конфлікту не мають достатньо можливостей, щоб довести до кінця процедуру імпічменту чи усунути голову уряду.

«Перемир’я не було, – каже Кость Бондаренко. – Була просто бездіяльність Ющенка, в якого за купанням в ополонці і катанням на лижах, не було часу критикувати Тимошенко. Зараз усе нібито вирішилося, і вони знову перейшли до взаємних нападок. Насправді, не було «газової війни» з Росією, а була «газова війна» проти «РосУкрЕнерго», в якій перемогла Тимошенко. Якби Тимошенко намагалася виграти «газову війну» в Росії, це була б інша річ і можна було б говорити, що Президент міг би стати її союзником».

На думку політолога, українці приречені спостерігати конфлікт Ющенка і Тимошенко до закінчення президентських виборів, що мають відбутися орієнтовно в січні наступного року.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG