Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко розкритикував Путіна за звинувачення у корупції (британська преса)


Лондон – Інтернет-версія британської газети ділових кіл Financial Times вмістила відповіді, що їх на запитання цього видання у Брюсселі дав Президент Віктор Ющенко. Інше видання – Guardian обговорює відмову британської телерадіокомпанії Бі-Бі-Сі передати заклик про збір коштів для цивільних жертв у Смузі Гази.

У статті в інтернет-версії Financial Times мовиться, що Віктор Ющенко пообіцяв не руйнувати газової угоди із Росією, яка дозволила відновити постачання газу до Європи, незважаючи на те, що він особисто виступає проти умов цієї угоди. Видання зазначає, що слова Ющенка заперечують висловлювання деяких його помічників, згідно з якими Україна може спробувати повернутися до перемов із Москвою у намаганні змінити невигідні умови. Президент уважає поганою ставку транзиту газу для Росії, яка за значного підвищення ціни на газ цього року залишиться незмінною, а наступного року має підвищитися, як заявляв Газпром, до 2 з половиною доларів. Ющенко каже, що ця ставка є значно нижчою, ніж 4 долари, що їх Росія платить за транзит 1000 кубометрів газу на 100 кілометрів Чехії й Словаччині, і ніж 6 доларів у Німеччині.
Ющенко заперечив в інтерв’ю, що критика угоди може бути викликана бажанням захистити інтереси компанії «РосУкрЕнерго». Він сказав: «Українська держава й українська державна газова компанія не мають нічого спільного із цими посередниками».
Ющенко також гостро розкритикував Володимира Путіна за висловлювання під час кризи про те, що корупція у верхівці влади в Україні викликала сум’яття щодо переговорної стратегії Києва й ускладнила пошуки розв’язання: «Масштаби корупції в Росії є більші, ніж будь-де в Європі, – зазначив Президент Ющенко. – Такі заяви щодо України не відповідають дійсності. Міфи, вигадані російським урядом та «Газпромом», очевидно, спрямовані на те, щоб дискредитувати Україну як надійного партнера у справі транспортування газу й одержати політичний та комерційний контроль над українською газовою системою».
Віктор Ющенко знову повторив, що Україна «ніколи не крала, не краде і не крастиме газ». Президент заперечив британському виданню, що репутація України, або її стосунки з ЄС постраждали внаслідок конфлікту. Він сказав, що, навпаки, криза дала поштовх до сильнішої інтеграції і висловив надію, що цього року буде підписано угоди з ЄС про вільну торгівлю та про спільний повітряний простір. «Як громадянин Європи я кажу, що Європа повинна мати спільну газову політику, спільну газову систему з правилами й процедурами для виробників, транзитних країн та споживачів».
Газета Guardian продовжила дебати навколо відмови Бі-Бі-Сі передавати заклик про збір коштів для жертв у Смузі Гази, виходячи із принципу безсторонності: «Відкидаючи цю кампанію у принципі, Бі-Бі-Сі вже стає на одну зі сторін. Відмовлятися показувати картини руйнувань і страждань у Газі на підтримку кампанії допомоги означає погоджуватися з тими, що гуманітарну допомогу до Гази не можна доставляти гуманітарним способом, бо «Хамас» і далі при владі. Ізраїль використовував цей аргумент для виправдання блокади, що передувала 22-денній війні».
(Лондон –Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG